Remis w pierwszym sparingu na Cyprze

26.01.2016
Ruch zremisował 0-0 z Atlantasem Kłajpeda w pierwszym sparingu rozegranym podczas zgrupowania na Cyprze.
Neo/Niebiescy.pl
Pierwszy sparingowy rywal na Cyprze okazał się bardzo wymagający. Może nie ze względu na poziom sportowy, ale na poziom zaangażowania jaki pokazali Litwini. Piłkarze Atlantasa skupili się na przeszkadzaniu w grze i powstrzymywaniu chorzowian za wszelką cenę. Kilka wślizgów było bardzo brutalnych, a część piłkarzy Ruchu jest mocno poobijana. W tych warunkach ciężko grać w piłkę, ale mimo to zawodnicy trenera Fornalika starali się realizować swoją strategię, długo utrzymywali się przy piłce i starali się wymieniać dużo podań. Chorzowianie mieli kilka okazji W pierwszej połowie Stępiński trafił w słupek, a w końcówce meczu piłka tylko cudem nie wpadła do bramki Litwinów, gdyż piłkarze Ruchu oddali kilka strzałów na bramkę w kilkanaście sekund. Ostatecznie jednak Ruch zremisował 0-0.

Ruch Chorzów - Atlantas Kałajpeda 0-0 (0-0)

Ruch :
I połowa: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Mazek, Surma, Iwański, Lipski, Zieńczuk - Stępiński.

II połowa: Skaba - Korczyński, Cichocki, Trojak, Szyndrowski - Podgórski, Hanzel, Lenartowski, Moneta - Efir (85' Bargiel), Siedlik (71' Setla).

Atlantas: Boguzas - Bartkus, Beneta, Epifanov, Gedminas, Gnedojus, Joksas, Kazlauskas, Raziulis, Simkus, Verbickas.
źródło: Niebiescy.pl/SportSlaski.pl
autor: Michał Piwoński