Nieskuteczni Górnicy na pożegnanie ze Słowenią

19.02.2017
Po sobotnim zwycięstwie nad NK Krsko piłkarze Górnika Zabrze zmierzyli się z innym słoweńskim ligowcem, NK Celje.
Norbert Barczyk/PressFocus
W pierwszych fragmentach meczu to Górnik częściej strzelał na bramkę przeciwnika. Z daleka sił próbował Łukasz Wolsztyński, który kilka minut później z rzutu wolnego obił mur złożony z obrońców piątej drużyny ligi słoweńskiej. W międzyczasie dobrą okazję zmarnował David Ledecky. Wystarczyło jednak jedno dośrodkowanie w pole karne zabrzan i stojącego w bramce Górników Tomasza Loskę z najbliższej odległości pokonał jeden z graczy gospodarzy. Scenariusz powtórzył się kilkanaście minut później - pod bramką Celje spudłował Angulo, za to Słoweńcy znowu skutecznie skończyli swoją oskrzydlającą akcje i podwyższyli na 2:0.

Po zmianie stron na boisku działo się już nieco mniej. Górnik miał okazje do poprawienia rezultatu, ale w niedzielę podopiecznym trenera Marcina Brosza brakowało skuteczności. Choćby w samej końcówce, gdy Igor Angulo po podaniu debiutującego w barwach zabrzan Sandiego Arcona trafił tylko w boczna siatkę bramki NK.

Mecz z NK Celje zakończył zgrupowanie Górnika w słoweńskim Catez. Za tydzień, w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją wiosny piłkarze trenera Brosza zmierzą się w Zabrzu z czeskim FK Trinec.

NK Celje - Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

Górnik: Loska - Danch, Kopacz, Suarez, Kosznik - Ł. Wolsztyński, Matuszek, Janco, Arcon - Angulo, Ledecky (46' Olszewski). Trener: Marcin Brosz.