"Niebiescy" rozbili Odrę Opole

21.01.2017
W swoim ostatnim sparingu przed wyjazdem na obóz do Hiszpanii chorzowianie rozbili Odrę Opole. Dobrze zaprezentował się testowany chorwacki obrońca Marko Dinjar
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się piłkarze Ruchu w sparingu kończącym pierwszą część przygotowań do rundy wiosennej. Już w pierwszej minucie meczu wynik spotkania otworzył Moneta, który wykończył fantastyczną akcję Mazka. W 18 minucie było już 2:0. Z lewej strony dośrodkował Dinjar, a bramkę mocnym strzałem w długi róg zdobył Visnakovs. Odra nie była w stanie zagrozić dobrze spisującej się defensywie Ruchu, przez co Hrdlicka był praktycznie bezrobotny, nie licząc kilku niezbyt groźnych strzałów z dystansu.

Na drugą połowę trener Fornalik wypuścił zupełnie inna jedenastkę, ale obraz gry się nie zmienił. To chorzowianie kontrolowali mecz i zdobywali kolejne gole. W 58 minucie Surma wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Słomie, a dwie minuty później młody pomocnik sam wpisał się na listę strzelców wykorzystując podanie Przybeckiego. W 82 minucie Odra jednak dała radę zdobyć honorowego gola. Bartosz Sobczyński przedarł się prawą strona boiska i płaskim strzałem pokonał Miszczuka. Chwile później "Niebiescy" dołożyli kolejnego gola, którego autorem był Jakub Arak, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Walskiego z rzutu wolnego.

Tym bardzo dobrym spotkaniem chorzowianie kończą pierwszy etap przygotowań, a w poniedziałek wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii, gdzie przebywać będą do 3 lutego.

5-1 Arak, 84 min.

Ruch: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Dinjar - Mazek, Urbańczyk, Lipski, Moneta - Visnakovs, Niezgoda

II połowa: Miszczuk - Komarnicki, Cichocki, Oleksy, Pazio - Przybecki, Surma, Walski, Nowak, Słoma - Arak

Odra: Kowalczyk - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło, Peroński, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Wodecki, Niemczyk, Stasiowski

II połowa: Ziarko - Sobczyński, Grądowski, Przystalski, Winiarczyk - Wrzesień, Sypek, Nowak, Bryłka, Marek Gancarczyk - Wolny

źródło: sportśląski
autor: Piwoński Michał