Multiszpil: 30 sierpnia

30.08.2015
Co ciekawego w dzisiejszym Multiszpilu? Zaczynamy od Górnik Zabrze - Cracovia, następnie przenosimy się na GKS Katowice - Miedź Legnica, a kończymy meczem Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Siedlce.
Rafał Rusek/Pressfocus

19:57 Koniec meczu w Sosnowcu. Zagłębie wygrywa trzeci mecz w tym sezonie.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce 2-1 (2-1)
1-0 Krzysztof Markowski 9 min.
2-0 Sebastian Dudek 19 min. (karny)
2-1 Mariusz Rybicki 39 min.

Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Ninković – Ryndak, Matusiak, Dudek (64. Fonfara), Fidziukiewicz, Pribula (46. Tylec) – Arak (86. Tumicz)

Pogoń: Misztal – Wrzesiński, Zembrowski, Żytko, Wójcik (64. Dmowski) – Dzięgielewski, Dzięcioł, Dybiec, Bodziony (79. Wójcik), Rybicki – Duda (74. Krawczyk)

Żółte kartki: Matusiak, Sierczyński - Żytko, Dzięcioł, Dmowski

19:47 Na boisku pojawia się Łukasz Tumicz, który żegna się z sosnowiecką publicznością. Zmienia Araka.

19:46 Bramka dla Miedzi, strzelcem gola Midzierski. GKS -Miedź 0-1
 19:44 Sędzia wyrzuca z boiska Kamińskiego za drugą żółtą kartkę.
 19:41 Dobry strzał Trochima z dystansu mija jednak bramkę rywali
 19:38 Nieuznana bramka dla Miedzi. Spalony.
 19:32 Trochim za Dudę.

19:28 Powinno być 3-1, ale najpierw Arak w sytuacji sam na sam z Misztalem został zatrzymany, a następnie dobitka Ryndaka została wybita przez bramkarza gości.

19:26 Mimo, że na boisku nie dzieje się zbyt wiele, to na trybunach głośno dopingują zarówno fani GKS-u jak i Miedzi Legnica. Wciąż jednak brakuje bramek...
19:19 Wciąż bardzo wyrównane spotkanie przy Bukowej. GKS próbuje strzałów z dystansu, jednak niewiele z tego wynika

19:13 Po raz kolejny faulowany Arak. Siedlczanie mają wyraźne problemy z napastnikiem Zagłębia.

19:10 W drugiej połowie bardziej aktywna jest Pogoń Siedlce. Swoje okazje mieli Bodziony i Dzięgielewski.

19:05 Gwizdek po przerwie rozbrzmiał na Ludowym. Trener Artur Derbin dokonał jednej zmiany. Za Martina Pribulę wchodzi Hubert Tylec.

19:04 Rozpoczęła się druga połowa meczu GKS - Miedź

18:50 Koniec połowy także w Sosnowcu.

18:47 Koniec pierwszej części gry w Katowicach

18:42 GOOOOOOOL! 2-1. Kontaktową bramkę dla Pogoni strzela Mariusz Rybicki. Jego strzał zza pola karnego przeszedł pod brzuchem interweniującego Fabisiaka. Stratę tego gola trzeba zapisać na jego konto.

18:38 Kolejny strzał Burkhardta po podaniu Bębenka minimalnie mija słupek bramki gości.
 18:33  Groźny strzał Burkhardta broni Dawid Smug

18:20 GOOOOOOOOL!!! 2-0. Pewnie karnego wykonał Sebastian Dudek!

18:19 Misztal fauluje Fidziukiewicza w polu karnym! Mamy jedenastkę!

18:14 Groźna akcja GKS-u zakończona niecelnym strzałem Leimonasa

18:13 Trwa spotkanie w Karowicach. Narazie więcej z gry mają katowiczanie, którzy częściej utrzymują się przy piłce.

18:11 GOOOOOOOL!!! 1-0 Pierwszy rzut rożny i już bramka! Dudek dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Markowski, który wyprowadza Zagłębie na prowadzenie.

18:10 Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.

18:02 Rozpoczęło się spotkanie na Ludowym. Przed meczem pamiątkową koszulkę i statuetkę z rąk prezesa Zagłębia, Marcina Jaroszewskiego, odebrał Łukasz Tumicz, który po raz ostatni znalazł się w 18-stce meczowej sosnowiczan, ponieważ opuszcza klub.

17:45 Za kwadrans rozpocznie się spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Siedlce. Oto składy na ten mecz:

Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Ninković – Ryndak, Matusiak, Dudek, Fidziukiewicz, Pribula – Arak

Pogoń: Misztal – Wrzesiński, Zembrowski, Żytko, Wójcik – Dzięgielewski, Dzięcioł, Dybiec, Bodziony, Rybicki – Duda

17:22 KONIEC MECZU. Górnik wciąż bez zwycięstwa zamyka ligową tabelę.

Górnik Zabrze - Cracovia 1-1 (1-1)
0-1 - Zjawiński, 42 min
1-1 - Danch, 45 min

Górnik: Kasprzik - Słodowy, Danch, Szeweluchin, Kosznik - Sobolewski, Grendel - Gergel, Kwiek (56. Janota), Madej - Korzym (83. Sadzawicki). Trener: Leszek Ojrzyński.

Cracovia: Pilarz - Deleu, Sretenović, Rymaniak, Wójcicki - Rakels, Dąbrowski, Czovilo, Kapustka (80. Szewczyk) - Budziński - Zjawiński (46. Jendriszek). Trener: Jacek Zieliński.

Żółte kartki: Sobolewski - Rymaniak, Wójcicki, Budziński.
Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa).

17:18 Sędzia doliczył cztery minuty.

17:17 Janota bez zastanowienia oddał strzał na bramkę. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

17:15 Kosznik zagrał do Sadzawickiego, który wbiegł w pole karne, ale źle dośrodkował.

17:13 Madej z daleka, bardzo niecelnie.

17:11 Cracovia przycisnęła w ostatnich minutach. Raz za razem piłka trafia w pole karne Górnika.

17:10 Za Korzyma wszedł Sadzawicki.

17:10 Świetny powrót Gergela! Cracovia wychodziła z kontrą 2 na 1. Słowak dogonił rywala i zabrał mu piłkę.

17:08 Czovilo powinien zdobyć bramkę. Z niewielkiej odległości strzelił obok bramki. W odpowiedzi Korzym zagrał w pole karne do Gergela. Słowak w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę.

17:08 Za Kapustkę wszedł Szewczyk. W ostatnich minutach tempo gry spadło.

17:02 Żółta kartka dla Sobolewskiego.

17:01 Grendel zszedł z boiska, w jego miejsce Skrzypczak.

17:00 Grendel potrzebuje pomocy medycznej. W Cracovii za Rakelsa wszedł Wdowiak.

16:56 Grają.

16:54 Budziński skrytykował decyzję sędziego za co otrzymał żółtą kartkę. Przerwa na uzupełnienie płynów.

16:48 Korzym mógł zdobyć efektownego gola, uderzył z woleja, ale nad bramką.

16:46 Po centrze z rzutu wolnego Rymaniak uderzył głową nad poprzeczką.

16:43 Głową uderzył Sobolewski, ale nad bramką. Z boiska zszedł Kwiek, w jego miejsce Janota.

16:42  Grendel dośrodkował z rzutu wolnego, piłka trafiła przed pole karne do Gergela, który wywalczył rzut rożny.

16:39 Kasprzik uratował Górnika! Obronił uderzenie głową z kilku metrów. Świetne dośrodkowanie Deleu.

16:36 Korzym padł w polu karnym, ale zamiast karnego, będzie rzut rożny, bo piłka odbiła się od rywala po uderzeniu Kwieka.

16:33 Druga połowa rozpoczęta. Jedna zmiana w Cracovii, Jendriszek wszedł za Zjawińskiego.

16:16 Górnik miał aut na wysokości pola karnego. Słodowy czekał, aż koledzy z drużyny wbiegną w "16" Cracovii. Tymczasem, sędzia... odgwizdał przerwę.

16:15 GOOOOOOOL! 1-1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do bramki skierował uderzeniem głową Danch.

Górnik Zabrze - Cracovia 1-1, Danch, 45 min

16:14 Żółta kartka dla Wójcickiego. Rzut wolny dla Górnika kilka metrów od linii pola karnego.

16:11 Oryginalna "cieszynka" gości, którzy... pobiegli do ławki rezerwowych napić się ;)

16:11 GOL DLA CRACOVII! Obrona zostawiła bez opieki Zjawińskiego, którzy wykorzystał dobre podanie Kapustki.

Górnik Zabrze - Cracovia 0-1, Zjawiński 42 min

16:06 Żółta kartka dla Rymaniaka za faul przy linii końcowej boiska.

16:02 Piłka w bramce Cracovii po strzale Gergela, ale sędzia odgwizdał spalonego.

16:00 Groźna kontra Cracovii. Budziński zagrał do Rakelsa, który uderzył minimalnie nad poprzeczką.

15:55 Mogło być groźnie, ale Kosznik zepsuł zagranie z lewego skrzydła.

15:53 Gra wznowiona od rzutu rożnego dla Cracovii. Kasprzik wypiąstkował centrę Rymaniaka.

15:52 Przerwa na uzupełnienie płynów.

15:50 Na trybunie - w koszulce "młynówce" - siedzi bramkarz Pogoni Szczecin, Dawid Kudła.

15:48 Zjawiński o mały włos nie zamknął uderzeniem głową dobrego dośrodkowania. Gdyby trafił - Cracovia wyszłaby na prowadzenie.

15:45 Gergel uderzył z dystansu, ale nad bramką.

15:43 Strzał z dystansu zawodnika Cracovii, Kasprzik niepewnie, ale w końcu złapał piłkę.

15:40 Gergel skorzystał z okazji, że w ogóle nie atakowali go obrońcy i ruszył w kierunku bramki. Oddał strzał z dogodnej pozycji, ale nie trafił w bramkę.

15:39 Górnik miał rzut wolny z okolic pola karnego. Grendel trafił jednak w piłkarza Cracovii. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką Pilarza.

15:37 W Zabrzu słońce bardzo mocno grzeje, a piłkarze Cracovii grają w czarnych strojach. Nie zazdrościmy.

15:36 Świetne zagranie Sobolewskiego do Słodowego, ten głową zgrał w kierunku Gergela, szybszy jednak bramkarz Cracovii.

15:33 W pierwszych minutach Górnik oddał dwa niecelne strzały. Przed chwilą uderzał Kwiek.

15:30 Mecz rozpoczęty.

15:26 Oczywiście Kwiek nie zagra na boku obrony, a trafi tam zapewne Kosznik. Kwiek do pomocy.

15:21 Zmiana w ostatniej chwili. Magiera jednak nie zagra, w jego miejsce Kwiek.

15:17 Jak już wcześniej wspominaliśmy, w składzie nie ma już Bartosza Iwana, który rozwiązał kontrakt z Górnikiem.

15:09 Już widać, że zbliżają się Wielkie Derby Śląska. Na trybunie jest już Tomasz Fornalik.

15:06 Do wczoraj sprzedanych było prawie 5 tysięcy biletów, więc dzisiejszy mecz powinien obejrzeć komplet publiczności. Kibice rozwieszają już swoje flagi. Na płocie jest też transparent "#UwolnićMaćka".

15:02 Janukiewicz bronił w meczu rezerw (wygrana na wyjeździe 3-0 z Szombierkami Bytom). Widanow nie jest jeszcze zgłoszony do rozgrywek.

14:59 Składy na mecz

Górnik: Kasprzik - Słodowy, Danch, Szeweluchin, Magiera - Sobolewski, Grendel - Gergel, Madej, Kosznik - Korzym.

Cracovia: Pilarz - Deleu, Sretenović, Rymaniak, Wójcicki - Rakels, Dąbrowski, Czovilo, Kapustka - Budziński - Zjawiński.