Multiszpil: 24 maja

24.05.2015
Dzisiejszego Multiszpila zaczynamy od meczu Zagłębia Sosnowiec, które może odskoczyć innym zespołom. Później przeniesiemy się do Gliwic, gdzie Piast zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na koniec hit II ligi - Rozwój Katowice - Raków Częstochowa.
Rafał Rusek/Pressfocus

18:50 KONIEC MECZU. Kos zatrzymał Rozwój. Taki wynik oznacza, że Raków ma tyle samo punktów co pierwsze Zagłębie. Rozwój - razem z trzema innymi zespołami - ma jedno "oczko" mniej. Dwie kolejki do końca, a w II lidze dalej nie wiemy, kto awansuje!

Rozwój Katowice - Raków Częstochowa 1-1 (0-1)
0-1 - Pląskowski, 29 min
1-1 - Winiarczyk, 80 min

Rozwój: Soliński - Mielnik, Gałecki, Kopczyk, Winiarczyk - Gacki (35. Bella), Kapias (59. Gielza) - Tkocz, Wróbel, Kun - Żak (46. Kozłowski). Trener: Marek Koniarek.

Raków: Kos - Waszkiewicz, da Silva, Radler, Buczkowski - Reiman, Hoferica (52. Góra) - Pląskowski (82. Kural), Balogun, Mońka (59. Brzęczek) - Okińczyc (90. Wojtyra). Trener: Radosław Mroczkowski.

Żółte kartki: Gielza - Radler, Buczkowski.
Sędziował Łukasz Szczech.

18:46 Rozwój cały czas atakuje. Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

18:42 Kolejny raz Kos ratuje Raków! Znów próbował Wróbel.

18:36 GOL DLA ROZWOJU! Katowiczanie dopięli swego w 80. minucie. Łukasz Winiarczyk popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego!

18:30 Rozwój przeważa, ale Raków potrafi się odgryźć. Przed chwilą groźnie uderzał Reiman. Soliński odbił na rzut rożny.

18:14 Rozwój przeważa w drugiej połowie, ale gospodarze jeszcze nie znaleźli sposobu na Kosa, który wyrasta na bohatera spotkania.

18:01 Rozpoczęła się druga połowa.

17:46 Przerwa. Jeśli taki wynik utrzyma się do końca, to Raków będzie liderem. Katowiczanie jednak nie składają broni i kilka razy Kos musiał ratować swój zespół.

17:43 Wróbel uderzał z kilku metrów i ponownie broni bramkarz Rakowa!

17:39 Rozwój bliski wyrównania. Świetną interwencją popisał się Kos, który obronił uderzenie głową Kopczyka.

17:30 Rozwój natychmiast ruszył do odrabiania strat.

17:29 GOL DLA RAKOWA! W 29. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Buczkowski, a w polu karnym Pląskowski skierował piłkę do siatki uderzeniem głową.

Piast pokonuje przed własną publicznością „Górali” 2-1 i jest już bardzo blisko utrzymania w Ekstraklasie. Podbeskidzie będzie nadal musiało zażarcie walczyć o swój ligowy byt.

Protokół

Piast - Podbeskidzie 2-1 (1-0)

1-0 - Hebert, 43 min.
2-0 - Vassiljev, 76 min.
2-1 - Cisse, 91 min.

Piast: Szmatuła – Klepczyński, Horvath, Hebert, Moskwik (73. Mokwa) – Szeliga, Martinez, Vassiljev, Żivec (79. Osyra), Hanzel –Wilczek (90. Jurado).

Podbeskidzie: Zajac – Górkiewicz, Stano, Konieczny, Tomasik  – Sokołowski (83. Cisse), Kolczak (46. Śpiączka), Deja, Iwański (66. Kołodziej), Chmiel – Demjan.

Żółte kartki:  Martinez – Konieczny, Demjan

Sędziował: Daniel Stefański

17:19 2-1. Cisse, strzałem głową, zdobywa właśnie honorowego gola dla gości. Do końca meczu pozostaje jeszcze ok. 2 minut.

17:13 W Katowicach jak na razie bez bramek. Widać nerwowość w poczynaniach zawodników. Nie dziwne - stawka meczu jest bardzo wysoka.

17:06 Na dziesięć minut przed końcem spotkania Osyra zmienia Żiveca. Czyżby Piast zamierzał już tylko bronić wyniku?

17:00 Dobrą sytuację miał teraz Hanzel po centrze Wilczka. W odpowiedzi uderzenie Sokołowskiego wprost w Szmatułę.

2-0 dla Piasta! Vassiljev po podaniu Klepczyńskiego pokonuje golkipera bielszczan!

16:59 Rozpoczął się mecz w Katowicach. Przy Zgody są kibice Rakowa.

16:58 Żivec otrzymał podanie od Vassiljeva i dokładnie przymierzył w prawe okienko bramki Zajaca. Ten jednak efektowną paradą zapobiegł utracie gola.

16:55 Lekki, ale groźny strzał Deji w niewielkiej odległości mija prawy słupek bramki Piasta.

16:48 4171 widzów obserwuje dzisiejszy mecz "Piastunek" z Podbeskidziem.

16:42 Nieco ponad kwadrans do rozpoczęcia "najważniejszego meczu od siedmiu lat" - jak mówią przy Zgody. Składy:

Rozwój: Soliński - Mielnik, Gałecki, Kopczyk, Winiarczyk - Gacki, Kapias - Tkocz, Wróbel, Kun - Żak.

Raków: Kos - Waszkiewicz, da Silva, Radler, Buczkowski - Reiman, Hoferica - Pląskowski, Balogun, Mońka- Okińczyc.

16:40 Z dobrej pozycji uderzył Robert Demjan. Szmatuła był jednak na miejscu.

16:32 Kontrowersyjna sytuacja przed bramką Zajaca. Wilczek wychodził na pozycję sam na sam, lecz sędzia odgwizdał faul napastnika gospodarzy.

16:24 Po 45 minutach konfrontacji w Gliwicach Piast prowadzi z "Góralami" 1-0. Mecz nie jest porywającym widowiskiem, ale otwarcie wyniku w samej końcówce inauguracyjnej odsłony pozwala mieć nadzieję na nieco lepszą grę po przerwie.

16:13 1-0 dla Piasta! Kostia Vassiljev uderzył z wolnego i... Nie. Piłką nie wpadła do siatki. Zajac odbił ją jednak na tyle niefortunnie, że Hebertowi pozostało jedynie dołożyć nogę.

16:01 Wciąż mamy tutaj 0-0, a ciekawych sytuacji nie wystarczyłoby nawet na lekarstwo.

15:46 Za nami kwadrans w Gliwicach. Niewiele się dzieje. Generalnie oba zespoły skupiają się na grze w środku pola. Niewielką przewagę posiadają jednak gospodarze potyczki.

15:31 Zaczęli.

15:11 20 minut do meczu. W składach większych niespodzianek nie ma. Obydwa zespoły już się rozgrzewają.

14:49 Jesteśmy już na stadionie przy Okrzei 20, gdzie za około 40 minut Piast rozpocznie rywalizację z Podbeskidziem. Znamy także składy obydwu drużyn:

Piast: Szmatuła – Klepczyński, Horvath, Hebert, Moskwik – Szeliga, Martinez, Vassiljev, Żivec, Hanzel –Wilczek.

Podbeskidzie: Zajac – Górkiewicz, Stano, Konieczny, Tomasik  – Sokołowski, Kolczak, Deja, Iwański, Chmiel – Demjan.

13:55 Koniec meczu. Zagłębie co prawda jest na pierwszym miejscu, ale sosnowiczan mogą dzisiaj wyprzedzić piłkarze Rozwoju Katowice lub Rakowa Częstochowa.

Znicz Pruszków - Zagłębie Sosnowiec 0-0

Znicz: Bigajski - Kucharski (84. Rackiewicz), Jędrych, Biedrzycki, Pielak - Banaszewski, Januszewski, Chrzanowski, Tomczyk (72. Dobosz), Kopciński (46. Górski) - Grudniewski (88. Muszyński).

Zagłębie: Gąsiński - Sierczyński, Budek, Markowski, Ninković - Ryndak (81. Tumicz), Matusiak, Fonfara (75. Mizgała), Dudek, Wrzesień (71. Tylec) - Arak.

Żółte kartki: Januszewski, Tomczyk.
Sędziowała Monika Mularczyk.

13:21 Gospodarze atakują. Przed chwilą Gąsiński musiał się wykazać przy bardzo mocnym uderzeniu Górskiego.

13:08 Rozpoczęła się druga połowa.

12:48 Do przerwy bez bramek, choć pod koniec pierwszej połowy mało brakowało, by Znicz objął prowadzenie. Gąsiński podał prosto do przeciwnika - Grudniewski uderzył zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

12:24 Ależ setkę zmarnował Arak! Po podaniu Fonfary, uderzył nad bramką z kilku metrów...

12:14 Gospodarze powinni objąć prowadzenie. Kontra Znicza, Grudniewski zagrał w pole karne do Banaszewskiego, który nie zdołał opanować piłki, co wykorzystał Gąsiński.

12:02 Grają!

11:43 Ciekawostka - mecz będzie sędziować kobieta - Monika Mularczyk.

11:40 Skład Zagłębia: Gąsiński - Sierczyński, Budek, Markowski, Ninković - Ryndak, Matusiak, Fonfara, Dudek, Wrzesień - Arak.

Znicz: Bigajski - Kucharski, Jędrych, Januszewski, Chrzanowski - Biedrzycki, Kopciński, Pielak, Tomczyk, Banaszewski - Grudniewski.

11:29 Będzie więc sporo II ligi, w której sytuacja jest niezwykle ciekawa. Pierwszą drużynę od siódmej dzieli... jeden punkt! Jeśli Zagłębie wygra, obejmie prowadzenie.

11:28 Witamy na niedzielnym Multiszpilu. Dzisiaj relacjonować będziemy:

12:00 Znicz Pruszków - Zagłębie Sosnowiec
15:30 Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
17:00 Rozwój Katowice - Raków Częstochowa