Michniewicz : "Obawialiśmy się tego spotkania"

03.10.2015
Trener Pogoni był po meczu z bardzo dobrym nastroju. Przyznał, że "Portowcy" obawiali się tego spotkania, ale jego piłkarze realizowali przedmeczowe założenia i osiągnęli korzystny wynik
Norbert Barczyk/Pressfocus
Michniewicz : Jesteśmy zadowoleni z wyniku, strzeliliśmy dwie bramki, nie straciliśmy żadnej, mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, by zdobyć kolejne. Obawialiśmy się tego spotkania. Ruch ostatnio przegrywał, ale długimi momentami grał bardzo dobrze. Tak było i z Legią, i w meczu w Krakowie. Byliśmy bardzo uczuleni na niektóre zagrania chorzowian, przede wszystkim stałe fragmenty. Staraliśmy się w pierwszych minutach nie stracić bramki i to się udało. Zdobyliśmy gola w bardzo ważnym momencie, gdy Ruch przeważał, potem w końcówce udało się zdobyć drugą bramkę. Wychodząc na drugą połowę chcieliśmy zdobyć trzecią, bo zawsze mówię, że 2:0 to niebezpieczny wynik, jedna bramka dużo zmienia. Na szczęście dla nas Ruch nie miał zbyt wielu okazji. W końcówce jeszcze czerwona kartka dla Grodzickiego dała nam więcej miejsca. Żałuję, że gol Walskiego nie został uznany, nie chodzi o rozmiary zwycięstwa, ale o nagrodę dla młodego zawodnika. Gratulacje dla drużyny, podoba mi się to, że nie straciliśmy bramki. Teraz mamy dwa tygodnie na to, by polizać rany i przygotować się do kolejnego meczu
źródło: ruchchorzow.com.pl/SportSlaski.pl
autor: Michał Piwoński