Kurzawa w formie! Pewna wygrana Górnika

18.02.2017
Podopieczni trenera Marcina Brosza byli zdecydowanie lepsi od ósmej drużyny ligi słoweńskiej. Górnik Zabrze po raz trzeci z rzędu wygrał i zachował czyste konto.
Łukasz Sobala/Press Focus
W pierwszej połowie bardzo aktywny był Rafał Kurzawa, który kilka razy próbował pokonać bramkarza ósmej drużyny ligi słoweńskiej. Zanim jednak udało mu się wpisać na listę strzelców - efektownym uderzeniem w "okienko" - to asystował przy trafieniu Marcina Urynowicza. Przed przerwą zabrzanie byli stroną przeważającą.

W drugiej części Górnik stwarzał sobie kolejne sytuacje do strzelenia gola. Próbowali Urynowicz, Szymon Żurkowski i Dawid Plizga, który pod koniec meczu - po zagraniu Adama Wolniewicza - podwyższył na 3:0.  Dla zabrzan to trzecie sparingowe zwycięstwo z rzędu. Górnik rozegra w Słowenii jeszcze jedno spotkanie - jutro zmierzy się z NK Celje.

Więcej sparingowych informacji w naszej ściądze.

NK Krsko - Górnik Zabrze 0:3 (0:2)
0:1 - Urynowicz, 38'
0:2 - Kurzawa, 43'
0:3 - Plizga, 86'

Krsko: (skład wyjściowy) Žalokar - Pusaver, Krajcer, Sturm, Vuklisević, Sadiković, Urbanc, Mujan, Mensah, Skrbić, Dangubić.

Górnik: Kuchta - Wolniewicz, Pieczur, Szeweluchin, Karwot - Trubeha (71' Pikul), Ambrosiewicz, Żurkowski, Kurzawa - Plizga (87' Kopia), Urynowicz.
źródło: SportSlaski.pl / Górnik Zabrze