Hutnik - Polonia 1-4

27.01.2016
Wedle pierwotnych planów bytomska Polonia miała dzisiaj rozegrać sparingową potyczkę z MFK Karviną.
Norbert Barczyk/pressfocus.pla
Do tego meczu ostatecznie nie doszło, lecz w miejsce potyczki z Czechami udało się zorganizować spotkanie w Krakowie, gdzie rywalem niebiesko-czerwonych został tamtejszy Hutnik.

Bytomianie pokonali małopolskiego trzecioligowca 4-1 i wygrana ta cieszy podwójnie, szczególnie ze względu na fakt, iż jest to dopiero pierwsze zwycięstwo beniaminka „drugiego frontu” podczas trwającego okresu przygotowawczego.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

Bramki dla „Królowej Śląska” strzelali Sebastian Pączko, Patryk Stefański, Adrian Krysian oraz Michał Zieliński. Wszystkie gole w tym meczu padły w drugich 45 minutach konfrontacji.

Polonia: (I połowa) Michalak - Zakrzewski, Szczurek, Radkiewicz, Kutarba - Januszkiewicz, Setlak, Zalewski, Lachowski, Zapotoczny - Zieliński (31. Ciechański).
(II połowa) Gargasz - Skrzypiński, Broniewicz, Rylukowski, Zapotoczny (65. Zieliński) - Mańkowski (70. Pączko), Mróz, Lika (70. Stefański), Kowalczyk, Krysian - Ciechański (61. Cempa).
źródło: SportSlaski.pl/90minut.pl
autor: Miłosz Karski