Honorowe zwycięstwo na zakończenie Zimowej TipSport Ligi

26.01.2017
Podbeskidzie bardzo pewnie poradziło sobie w sparingowym meczu z drużyną MFK Frydek-Mistek i ograło ją aż 4:1. Następne spotkania towarzyskie drużyna "Górali" rozegra na zgrupowaniu w tureckim Side.
Zespół trenera Jana Kociana nie zamierzał zakończyć polsko-czesko-słowackich rozgrywek z zerowym dorobkiem punktowym, dlatego od początku meczu ruszył z atakami na bramkę drużyny MFK. Już jeden z pierwszych ataków Podbeskidzia przyniósł bielszczanom upragnioną bramkę - w 6. minucie dobre zagranie Petera Sladka wykorzystał Lubos Kolar i były zawodnik Spartaka Myjava nie miał problemów z pokonaniem golkipera przeciwnika z najbliższej odległości.
Przewaga zespołu TSP nie podlegała dyskusji i mogła ona zostać udokumentowana ponownie w 14. minucie. Choć Peter Sladek umieścił piłkę w bramce, gol nie został uznany przez sędziego z powodu pozycji spalonej Słowaka.

Mówi się jednak, że co się odwlecze, to nie uciecze i tak było w przypadku 27-letniego napastnika z Myjavy. W 25. minucie spotkania Sladek celnym strzałem dobił uderzenie Łukasza Sierpiny, które chwile wcześniej odbiło się od słupka bramki drużyny z Frydka-Mistka. Akcji bramkowej nie byłoby jednak, gdyby nie fantastyczna współpraca na skrzydle Chmiela i Jarocha, którzy umiejętnie rozprowadzili piłkę, a drugi z nich celnie dośrodkował ją w stronę wspomnianego wcześniej Sierpiny.

W pierwszym kwadransie drugiej części gry, tempo spotkania nieco osłabło, a obaj trenerzy postanowili sporo zmienić w swoich wyjściowych jedenastkach. Wówczas jedyną godną odnotowania sytuację stworzył sobie Robert Demjan. Napastnik, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie spotkania, ostatecznie pogubił się w swoim dryblingu w polu karnym i nie zdołał nawet oddać strzału na bramkę przeciwnika. Dopiero ostatnie 20 minut przyniosło zmiany rezultatu - najpierw gola kontaktowego dla zespołu MFK zdobył Muny Oreve, a chwilę później rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Tomasz Podgórski. Wynik spotkania na 4:1 ustalił Szymon Lewicki, który w 88. minucie najlepiej odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i z najbliższej odległości pokonał golkipera drużyny z 2. ligi czeskiej.

Niedługo później sędzia Peter Mrazek zakończył spotkanie, dzięki czemu zawodnicy Podbeskidzia mogli po raz pierwszy w 2017 roku unieść ręce w geście triumfu. Następny mecz zespół "Górali" rozegra już na zgrupowaniu w tureckim Side, które odbędzie się w dniach 4-15 luty.

Tabela grupy D rozgrywek Zimowej TipSport Ligi:

1. FK Poprad          3  9  8- 4
2. MFK Vítkovice      3  6  8- 6
3. Podbeskidzie       3  3  7- 7
4. MFK Frýdek-Místek  3  0  2- 8

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Frydek-Mistek 4:1 (2:0)

1:0 - Lubos Kolar - 6'
2:0 - Peter Sladek - 25'
2:1 -  Muny Oreve - 73'
3:1 - Tomasz Podgórski - 78'
4:1 - Szymon Lewicki - 88'

Podbeskidzie: Leszczyński - Gumny, Piacek, Magiera, Jaroch - Kolar, Janota, Hanzel, Chmiel, Sierpina - Sladek

II połowa: Madejski - Gumny, Piacek, Magiera (69' Gibas), Zakrzewski - Kolar (56' Lewicki), Janota (56' Podgórski), Hanzel, Chmiel (69' Gutowski), Sierpina - Sladek (56' Demjan)
źródło: własne/tspodbeskidzie.pl