GKS Jastrzębie - ROW 0-2. Forma rośnie?

13.02.2016
Bez kontuzjowanego podczas poprzedniego sparingu Szymona Popieli, ale za to już z Jackiem Broniewiczem oraz Sebastianem Musiolikiem, ROW pokonał na wyjeździe GKS 1962 Jastrzębie.
ROW 1964 Rybnik
Pierwsze minuty konfrontacji na jastrzębskim stadionie MOSiR-u delikatnie mówiąc nie porywały, ale już po mniej więcej kwadransie zaczęło się na murawie dziać o wiele więcej, dzięki czemu byliśmy świadkami szybkiego i wyrównanego spotkania.

W dogodnych sytuacjach do zdobycia goli znaleźli się kolejno Siwek, Muszalik, a pod koniec inauguracyjnej odsłony także Slisz, bramki jednak nie uświadczyliśmy.

Po przerwie przewagę uzyskali gracze gospodarzy, nie potrafili jednakże wykorzystać swej dominacji, czego efektem były gole dla... gości. Najpierw trafił Gładkowski po podaniu Nowaka, następnie ten ostatni osobiście dopełnił formalności, podwyższając rezultat na 2-0. W końcówce spotkania jastrzębianie próbowali jeszcze zdobyć choć kontaktową bramkę, celu nie udało im się jednak ostatecznie zrealizować.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

Zwycięstwo pozostało tym samym w rękach zielono-czarnych. Zarówno ten fakt, jak i postawa zespołu Dietmara Brehmera muszą cieszyć. Wyraźnie widać, że drużyna z meczu na mecz zgrywa się coraz bardziej, skład się krystalizuje, więc powoli można już z nadzieją spoglądać na zbliżające się drugoligowe zmagania rybniczan.

GKS Jastrzębie – ROW 0-2 (0-0)

0-1 - Gładkowski, 53 min
0-2 - Nowak, 75 min

ROW (I połowa): Procek - Gojny, Krotofil, Broniewicz, Orzeł - Slisz, Dzierbicki, Muszalik, Siwek, Mandrysz (5. Jaroszewski) - Musiolik.

ROW (II połowa): Procek - Jaroszewski, Grabiec, Jary, Orzeł - zawodnik testowany, Płonka, Spratek, Koleczko - Gładkowski, Nowak.
źródło: SportSlaski.pl/lajfy.com
autor: Miłosz Karski