Dwumecz bez rozstrzygnięcia. "Górale" kończą tureckie zgrupowanie

17.02.2018
Zawodnicy pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała dwukrotnie podejmowali dzisiaj Stal Mielec i choć trener Adam Nocoń wystawił w obu sparingach odmienne jedenastki, żadna z nich nie była w stanie pokonać swojego ligowego rywala. Pierwszy mecz towarzyski zakończył się wynikiem 2:2, natomiast w drugim żaden z bramkarzy nie został zmuszony do kapitulacji.
TS Podbeskidzie
Na piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała czekały dzisiaj dwa mecze towarzyskie – ze Stalą Mielec oraz ze.. Stalą Mielec. Oba kluby umówiły się bowiem na rozegranie dwóch sparingów jednego dnia, czyli na bardzo solidne przetarcie przed zbliżającymi się bojami w Nice 1. Lidze. W pierwszym meczu, rozegranym o godzinie 9 czasu polskiego, padł remis 2:2, choć „Górale” po godzinie gry przegrywali ze swoimi ligowymi rywalami dwoma bramkami. Bielszczanie, nie grający w swoim optymalnym ustawieniu, od początku w tym spotkaniu ruszyli do ataku, jednak tym razem nie byli tak konkretni jak w sparingu z Shirakiem Gyumri. Podbeskidzie co prawda częściej prowadziło grę, częściej przebywali na połowie przeciwnika i stworzyli sobie kilka groźnych akcji, ale podopiecznym Adama Noconia brakowało odpowiedniej finalizacji.

Za swoją nieskuteczność bielszczanie zostali skarceni przez mielczan na samym początku drugiej połowy. W ciągu 2 minut Arkadiusz Górka (były piłkarz Podbeskidzia, który jednak w zespole nie rozegrał ani jednego spotkania) i Kacper Sadłocha zmusili Fabisiaka do kapitulacji i sytuacja Podbeskidzia zrobiła się bardzo trudna. Zespół ten zachował się jednak jak na prawdziwych „Górali” przystało i odrobił powstałe straty. Najpierw w 60. minucie dobrą wrzutkę Hanzela z rzutu wolnego wykończył.. obrońca Stali, który umieścił piłkę w swojej bramce, a dokładnie 10 minut później Dimitar Iliev wykorzystał świetną akcję Kacpra Kostorza i pokonał Kozioła strzałem z najbliżej odległości.

1 sparing: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec 2:2 (0:0)
0:1 – Arkadiusz Górka 44’
0:2 – Kacper Sadłocha 45’
1:2 – Szymon Przystalski (s.) 60’
2:2 – Dimitar Iliev 70’

Podbeskidzie: Fabisiak - Gach, Jaroch, Wiktorski, Moskwik - Kostorz, Hanzel, Matuszczyk, Iliev, Gutowski – Kolar.
Stal:  Kozioł (41’ Strączek) - Sadzawicki, Przystalski, Górka, Goliasz - Sobczak, Marciniec, Janota, Nowak, Sadłocha - Arak.

Mecz odbył się systemem 2 połowy po 40 minut.

W drugim spotkaniu sparingowym trener Adam Nocoń desygnował do gry najbardziej optymalne ustawienie i wielce prawdopodobne, że to właśnie taką jedenastkę zobaczymy w pierwszym spotkaniu ligowym „Górali” w 2018 roku. W zespole zabrakło jedynie Pawła Tomczyka, który decyzją sztabu szkoleniowego znalazł się poza składem.

Choć Stal wyszła na to spotkanie także w bardzo mocnym zestawieniu, mecz okazał się zdecydowanie mniej emocjonujący od tego sprzed kilku godzin. Oba zespoły stworzyły wyrównane widowisko, a gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie nie brakowało walki. Niestety - nie przekładało się to na sytuacje bramkowe, przez co spotkanie wręcz musiało zakończyć się wynikiem bezbramkowym. Tym samym piłkarze Podbeskidzia rozegrali swoje ostatnie mecze sparingowe na zgrupowaniu w Turcji i zakończyli je bez żadnej porażki. Do Polski "Górale" wrócą w najbliższą środę i przed wznowieniem pierwszoligowych rozgrywek rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski.

2 sparing: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec 0:0

Podbeskidzie: Leszczyński – Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy (46’ Wiktorski) – Kozak, Guga, Rakowski, Sierpina – Iliev (30’ Hanzel, 75’ Kostorz) – Sabala.
Stal: Majecki – Gancarczyk, Grodzicki, Kiercz, Leandro – Cholewiak, Soljić, Getinger (58’ Górka), Swędrowski, Banaszewski – Djermanović.
źródło: własne/tspodbeskidzie.pl