Druga porażka Rozwoju

17.01.2016
To był bardzo pracowity dla piłkarzy Rozwoju weekend. W sobotę zmierzyli się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, dzisiaj natomiast ich rywalem była Korona. Z drużyną Marcina Brosza pierwszoligowiec przegrał 1:3.
Spotkanie rozegrano w niedzielne południe w Kleszczowie. Tym razem na warunki boiskowe piłkarze nie mogli narzekać, a trener Mirosław Smyła ponownie desygnował od pierwszej minuty do gry testowanych: Pawłowskiego, Thompsona i Szymańskiego. Ten ostatni miał nawet w pierwszej połowie dogodną okazję do zdobycia bramki, ale ponownie - zresztą jak i jego koledzy - nie zdołał pokonać bramkarza kieleckiej Korony. Jedną bramkę przed przerwą zdobyli natomiast gospodarze.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

W drugiej odsłonie sytuacje miały obie ekipy, ale lepszą skutecznością wykazał się przedstawiciel ekstraklasy. Dwie kolejne bramki przesądziły o wygranej kielczan, którzy nie zagrali w tym meczu w najsilniejszym składzie. Katowiczanie odpowiedzieli bramką Filipa Kozłowskiego po podaniu Adama Giesy. W drugiej połowie trener Smyła dał natomiast szansę gry między innymi 16-letniemu Kacperowi Tabiśowi.

Kolejny sparing Rozwój zagra w środę. Tym razem rywalem katowiczan będzie Ruch Chorzów. Początek meczu w samo południe.

Korona Kielce - Rozwój Katowice 3-1 (1-0)
1-0 – Zając, 22 min
2-0 – Aankour, 57 min
2-1 – Kozłowski, 64 min
3-1 – Trytko, 67 min

Korona: Otczenaszenko – Rogala, Załęcki, Kwiecień, Grzelak – Zając, Marković, Mokrzycki, Pylypczuk – Trytko, Przybyła oraz Sylwestrzak, Fertovs, Sierpina, Trafford, Aankour, Gabovs, B. Pawłowski.

Rozwój: W. Pawłowski – Raul Gonzalez, Kopczyk, Menzel, Winiarczyk – M. Gałecki, Jaroszek, Thompson – Nowak, Żak, Szymański oraz Król, Grolik, Barwiński, Kozłowski, Giesa, Czerkas, Kun, Raniowski, Tabiś, Modlich, Waśkiewicz, Adamczyk, Krawczyk, Otrzonsek.