Bolesne ostrzeżenie - "niebiescy" przegrali z sąsiadem w tabeli

30.01.2017
To tylko sparing, a sparingi są przecież po to, by przećwiczyć schematy i eliminować błędy ale... wynik poniedziałkowego starcia nie jest dla "niebieskich" optymistycznym prognostykiem. Ruch wysoko przegrał starcie z innym z kandydatów do spadku z Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna.
Łukasz Laskowski/PressFocus
Pierwsza połowa nie zwiastowała tak złego wyniku dla "niebieskich". Defensywa dowodzona przez Michała Helika, któremu tym razem partnerował na środku Mateusz Cichocki, spisywała się bez większych zarzutów. Co więcej, w samej końcówce tej części gry Helik mógł nawet pokonać Dawida Smuga, jednak piłka po jego uderzeniu głową przeleciała tuż obok słupka bramki łęcznian. Po drugiej stronie w dobrym stylu strzał Vojo Ubiparipa obronił Libor Hrdlicka i obie drużyny udały się na przerwę.

Po zmianie stron trener Fornalik przemeblował defensywę "niebieskich". Na boisku nie pojawili się już Helik, Konczkowski i Kowalczyk, których zastąpili Grodzicki, Pazio i Oleksyy. Zabrakło też Patryka Lipskiego, za którego pojawił się Bartosz Nowak i testowanego Milena Gamakowa, którego zmienił Łukasz Surma. Roszady w obronie szybko zemściły się na chorzowianach, którzy 2 minuty po wznowieniu gry stracili gola po strzale Bartosza Śpiączki. Kilka minut później było 2:0 dla podopiecznych Franciszka Smudy - Javi Hernandez dośrodkował z rzutu rożnego, a głową do siatki Ruchu trafił Aleksander Komor. A kiedy murawę opuścili jeszcze Mateusz Cichocki i Libor Hrdlicka, zrobiło się 3:0 dla łęcznian - Kamil Lech wyciągał piłkę z siatki po drugim tego dnia golu Śpiączki.

Ruch próbował zdobyć bramkę honorową - szanse mieli Kamil Mazek, Jarosław Niezgoda i Miłosz Trojak, ale żaden z nich nie potrafił skierować piłki do bramki Górników. W efekcie Ruch przegrał z Łęczną aż 0:3. Na pożegnanie z Hiszpanią "niebiescy" zmierzą się jeszcze w środę z czeskim Slovanem Liberec.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 0:3 (0:0)
0:1 - Śpiączka 47'
0:2 - Komor 55'
0:3 - Śpiączka 71'

Ruch: Hrdlicka (64' Lech) - Konczkowski (46' Pazio), Helik (46' Grodzicki), Cichocki (67' Koj), Kowalczyk (46' Oleksy) - Przybecki (65' Mazek), Urbańczyk (67' Urbańczyk), Gamakow (46' Surma), Lipski (46' Nowak), Moneta (65' Trojak) - Visnakovs (65' Niezgoda).

Gónik: (I połowa) Smug - Matei, Bogusławski, Gérson, Jarecki - Vukobratović, Pruchnik, Piesio, Pitry, Grzelczak - Ubiparip. (II połowa) Małecki - Sasin, Komor, Szmatiuk, Leândro - Bonin, Tymiński, Danielewicz, Hernández, Dzalamidze - Śpiączka.
źródło: własne/niebiescy.pl