A Jastrzębie dalej swoje! Beniaminek z kolejnym kompletem punktów

05.08.2017
Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza nie zwalniają tempa i w drugim kolejnym meczu 2. Ligi zgarnęli komplet punktów. Po efektownej wygranej ze spadkowiczem z Kluczborka, beniaminek pokonał na wyjeździe Gryfa Wejherowo 2:0 po bramkach Daniela Szczepana i Kamila Jadacha.
Jako że zwycięskiego składu się nie zmienia - trener Jarosław Skrobacz postanowił postawić na dokładnie tych samych piłkarzy, którzy w miniony weekend rozgromili u siebie MKS Kluczbork. Jak się okazało po 90 minutach, było to znakomite posunięcie. Jastrzębianie na tle Gryfa wyglądali znacznie lepiej i nie pozwalali na zbyt wiele podopiecznym trenera Rzepki. Gospodarze pierwszą i w zasadzie jedyną okazję stworzyli sobie w 30. minucie poprzez strzał Maciejewskiego. Niewykorzystana sytuacja bardzo szybko zemściła się na gospodarzach, gdyż już zaledwie 2 minuty później Wiesław Ferra musiał wyciągać piłkę z siatki. Autorem gola został Daniel Szczepan, który w minionym tygodniu został pierwszym strzelcem bramki dla Jastrzębia na szczeblu centralnym po siedmioletniej przerwie.

Gryf, zamiast próbować odrobić straty, dał się zdominować grającym bez kompleksów gościom, w efekcie czego Kamil Jadach podwyższył prowadzenie swojej drużyny w 85. minucie. Nie sposób jednak nie zwrócić uwagę na efektowność akcji beniaminka - kapitan GKS-u pokonał Ferrę uderzeniem z około 30 metra. Kibice po tej bramce z pewnością długo będą się zastanawiać, które trafienie było piękniejsze - Jadacha czy Farida Aliego, który w minionym tygodniu popisał się golem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Na razie tylko takie frasunki mogą dopaść kibiców beniaminka - jastrzębianie po dwóch spotkaniach ligowych mają na swoim koncie komplet punktów, 7 bramek strzelonych i zasłużenie piastują pozycję lidera. Licząc jeszcze rozgrywki trzecioligowe, GKS jest niepokonany od 3 czerwca.

Tym samym śląskie kluby w 2. kolejce zanotowały swoistego hat-tricka - tak jak GKS, także Rozwój Katowice i ROW 1964 Rybnik odniosły zwycięstwa w swoich spotkaniach.

Gryf Wejherowo - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)

0:1 - Daniel Szczepan - 32'
0:2- Kamil Jadach - 85'

GKS: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Kamil Szymura, Kacper Kawula, Dawid Weis (75' Dominik Szczęch) - Farid Ali (60' Krzysztof Gancarczyk), Damian Tront, Tomasz Musioł (71' Marcin Ruda), Bartosz Semeniuk (76' Oskar Mazurkiewicz), Kamil Jadach - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Goerke (Gryf) - Gancarczyk (Jastrzębie)
Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)