Prezentacja udana, sparing wręcz przeciwnie

08.07.2017
Piast Gliwice przegrał w ostatnim meczu sparingowym z Sigmą Ołomuniec 1:2, a jedyną bramkę dla gliwiczan zdobył Słowak Martin Bukata. Tym samym zespół Dariusza Wdowczyka kończy letni okres przygotowawczy bez choćby jednego zwycięstwa.
Dzisiejszy dzień był małym świętem dla kibiców Piasta, gdyż oprócz prezentacji ich ukochanego zespołu, fani mogli za darmo obejrzeć ostatni sparing gliwiczan przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy. Na samej prezentacji przedstawiono kadrę pierwszego zespołu, w której zabrakło Bartosza Szeligi, Marcina Flisa, Jakuba Freitaga, Edvinasa Girdvainisa, Bartosza Waleńcika i Tomasza Okraszewskiego. Wiadomo także, że kapitanem ekstraklasowicza w przyszłym sezonie nie będzie Radosław Murawski - zastąpi go Gerard Badia, jeden z najlepszych zawodników drużyny w minionych rozgrywkach.

W pierwszej połowie sparingu z Sigmą Ołomuniec, który odbył się tuż po wspomnianej prezentacji, Piast zdołał wyjść na prowadzenie - w 14. minucie bramkę zdobył Słowak Martin Bukata, który wykorzystał znakomite podanie Vassiljeva i pewnym strzałem pokonał Milosa Buchtę. W następnych 45 minutach los Piasta odwrócił się o 180 stopni - bramki Zahradnicka i Surzyna spowodowały, że "Piastunki" przegrały piąty letni sparing i nie przystąpią do rozgrywek Ekstraklasy w najlepszych nastrojach.

Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec 1:2 (1:0)

1:0 - Martin Bukata - 14'
1:1 - Tomas Zahradnicek - 72'
1:2 - Michal Surzyn - 79'

Piast Gliwice: Szmatuła – Konczkowski, Sedlar, Hebert, Piotrowski, Badia, Vassiljev, Bukata, Dziczek, Żivec, Jankowski (I połowa)
Rusov – Pietrowski, Sedlar, Korun, Mójta – Murawski – Jagiełło, Gojko – Papadopulos, Krakowczyk, Barisić (II połowa)

Sigma Ołomuniec: Buchta – Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Kalach, Houska, Buchvaldek, Moulis – Linhart.
źródło: własne/piast-gliwice.eu