PP: Będzie rewanż za 2009 rok?

25.07.2015
Zagłębie Sosnowiec dopiero po rzutach karnych pokonało Wisłę Puławy. Beniaminek I ligi będzie rywalem Górnika Zabrze w 1/16 Pucharu Polski.
Łukasz Laskowski/Pressfocus
Zagłębie już po kwadransie gry przegrywało 0-2 po bramkach Patryka Słotwińskiego i... Konrada Nowaka. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Przemysław Mizgała, a w drugiej połowie z rzutu karnego celnie uderzył Sebastian Dudek. Co ciekawe, już w 22. minucie mogło być 3-0 dla Wisły, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Sedlewski.

Sosnowiczanie mieli przewagę, ale nie udokumentowali jej golem, przez co o awansie do kolejnej rundy musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepiej strzelali sosnowiczanie, którzy ostatecznie wygrali 4-2.

Obie drużyny w 1/16 finału Pucharu Polski spotkały się w 2009 roku. Wtedy to Zagłębie wygrało 2-0 po samobójczym trafieniu Mariusza Gancarczyka i golu Michała Filipowicza. W tamtym spotkaniu grał jeden zawodnik, który do dzisiaj reprezentuje barwy Górnika - Adam Danch.

Mecz wstępnie zaplanowany jest na 12 sierpnia, jednak dokładny termin poznamy po rozpisce telewizyjnej.
autor: Adrian Waloszczyk