Pogrom w derbach

02.08.2008
Ostre strzelanie urządzili sobie futsalowcy Cleareksu.
Drużyna Zdzisława Wolnego rozgromiła 9:0 lokalnego rywala, drugoligowy Marex. Był to pierwszy przedsezonowy sparing Cleareksu w hali.

Mecz rozpoczął się nietypowo, o godz. 12.00, w hali chorzowskiego MORiS-u. Dlaczego taka pora? Po prostu umawiając się na mecz przedstawiciele obu drużyn brali pod uwagę, że do skutku dojdzie spotkanie Ruchu Chorzów ze Śląskiem Wrocław (wedle terminarza miało się odbyć w sobotę o 18.00).

Mimo iż ekstraklasa jeszcze nie ruszyła, termin sparingu pozostał bez zmian. Popołudniowa pora posłużyła piłkarzom Cleareksu, którzy bez większych problemów rozprawili się z rywalem. Spotkanie podzielono na trzy 20-minutowe tercje (bez zatrzymywania czasu).

Clearex panował na boisku przez całą godziną. Rywale rzadko zapędzali się pod jego bramkę. Dopiero w ostatniej tercji mieli szansę na zdobycie gola, ale strzał jednego z piłkarzy Mareksu - z przedłużonego rzutu karnego - obronił Łukasz Leoniak.

[b]Clearex Chorzów - Marex Chorzów 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)[/b]
[b]Bramki:[/b] Michał Włodarek (2), Dawid Hajnc, Tomasz Zieliński, Andrzej Szłapa, Dariusz Wolański, Krzysztof Kościański, Artur Rakowski, Kamil Suliński.
[b]Clearex: [/b]Brzenk (21. Waszka, 41. Leoniak) - Szłapa, Gładczak, Suliński, Zieliński - Wolański, Łuszczek, Włodarek, Hajnc - Salisz, Rakowski, Kościański, Kosiecki.

Kolejny sparing czeka Clearex już w środę, na dużym boisku. Chorzowianie zmierzą się w prestiżowej potyczce z zespołem ekstraklasy, Odrą Wodzisław. Natomiast 9 sierpnia Clearex wróci na halę i zagra z Radanem Gliwice.
źródło: clearex-chorzow.pl