Podbeskidzie – Rozwój 4-0. Zabójczy kwadrans

16.01.2016

W Czechowicach-Dziedzicach na boisku ze sztuczną nawierzchnią doszło do pojedynku bielskiego Podbeskidzia z Rozwojem Katowice. Wyżej notowany zespół zwycięstwo w sparingowej premierze zapewnił sobie w pierwszych kilkunastu minutach.

Losy test-pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie. Najpierw Adam Mójta uderzył płasko i precyzyjnie z dystansu, następnie na listę strzelców wpisał się testowany przez Podbeskidzie Paweł Tarnowski z Dolcanu Ząbki. Sekund kilkadziesiąt później było 3:0. Z bliska piłkę do celu skierował Mateusz Szczepaniak. Ten sam zawodnik w 12. minucie, jak się później okazało, ustalił wynik rywalizacji strzałem z obrębu pola karnego.

Pod koniec pierwszej połowy Tomasz Wróbel zmarnował dwie doskonałe sytuacje. Nie potrafił pokonać Wojciecha Kaczmarka m.in. będąc kilka metrów od bramki. Po zmianie stron Mateusz Możdżeń ostemplował słupek, a strzał Bartosza Jarocha obronił Bartosz Smoliński. Dwie okazje pod koniec meczu miał Adam Czerkas. Głową uderzył nad poprzeczką, nogą obok słupka.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

W drużynie Podbeskidzia wystąpił pozyskany przez klub Paweł Baranowski oraz kolejny kandydat do wzmocnienia zespołu – Adrian Łuszkiewicz z Miedzi Legnica. Trener Mirosław Smyła testował natomiast Adama Giesę z Ruchu Radzionków, byłego bramkarze włoskiego Udinese Wojciecha Pawłowskiego, Patryka Szymańskiego z Olimpii Zambrów oraz byłego młodzieżowego reprezentant Ghany grającego ostatnio w szwedzkim IFK Hassleholm Kevina Thompsona.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Rozwój Katowice 4-0 (4-0)
1-0 - Mójta, 5 min
2-0 - Tarnowski, 9 min
3-0 - Szczepaniak, 10 min
4-0 - Szczepaniak, 12 min

Podbeskidzie: Kaczmarek (46. Madejski) – Pazio (46. Jaroch), Baranowski (46. Nowak), Kolcak (46. Lazarus), Mójta (46. Adu Kwame) – Łuszkiewicz (46. Deja), Kato (46. Kołodziej), Kowalski (46. Sokołowski), Bartlewski (46. Możdżeń), Tarnowski (46. Janić) – Szczepaniak (46. Jonkisz)

Rozwój: Pawłowski (46. Soliński) – Raul (46. Barwiński), Menzel (46. Kopczyk), P.Gałecki (46. Domański), Winiarczyk (46. Cholerzyński, 75. Modlich) – Wróbel (46. Król), Nowak (46. Kun), Jaroszek (46. Giesa), Thompson (46. Tkocz), Szymański (46. Kozłowski) – Żak (46. Czerkas)

źródło: SportSlaski.pl/rozwoj.info.l