Pierwszy sparing Górnika: remis na przetarcie

13.01.2016
Przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim Górnik Zabrze zremisował 1:1 z MKS-em Kluczbork w pierwszym tej zimy meczu sparingowym. Jedynego gola dla zabrzan zdobył w samej końcówce Bartosz Kopacz.
Łukasz Laskowski/Pressfocus
Drużyna MKS-u dojechała na spotkanie z 15-minutowym "poślizgiem". Trener Leszek Ojrzyński zdecydował się podzielić swój zespół na dwie jedenastki. Mecz od początku zaczęli między innymi świeżo zakontraktowani obrońcy: Paweł Golański i Ken Kallaste, oraz pomocnicy: Szymon Matuszek i Sebastian Steblecki.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu

Górnicy od samego początku dominowali, ale przewagi nie potrafili przekuć na gola. Swoje szanse mieli Matuszek, Aleksander Kwiek i Steblecki, ale to podopieczni trenera Andrzeja Konwińskiego schodzili na przerwę z prowadzeniem. Radosława Janukiewicza pokonał Tomasz Swędrowski.

Po zmianie stron na murawie pojawili się między innymi Sebastian Leszczak, Marcis Oss i Jose Kante. Trójkolorowi znowu sprawiali wrażenie drużyny która szybko doprowadzi do remisu, ale wciąż mieli problem ze skutecznym wykończeniem swoich akcji. Pojedynek z bramkarzem przegrał Szymon Skrzypczak. Ten sam zawodnik oddał groźny strzał z dystansu, podobnie jak Mariusz Magiera i Dominik Sadzawicki. Na 1:1 trafił w końcu Bartosz Kopacz, wykorzystując dośrodkowanie Mariusza Magiery.

13 stycznia 2016, Grodzisk Wielkopolski, mecz sparingowy

Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

0:1 - Tomasz Swędrowski 44'
1:1 - Bartosz Kopacz 87'

Żółta kartka: Madejski (MKS)

Górnik (I połowa): Janukiewicz – Golański, Danch, Szeweluchin, Kallaste – Steblecki, Matuszek, Sobolewski (41' Gajda), Madej – Kwiek (41' Pikul) – Korzym.
Górnik (II polowa): Kasprzik – Sadzawicki, Kopacz, Oss, Magiera – Leszczak (85' Pikul), Dźwigała, Kurzawa, Cerimagić – Kante – Skrzypczak.

MKS (I połowa) Rudnicki (31' Wnuk) – Orłowicz, Ganowicz, Kursa, Uszalewski – Kasperkiewicz, Madejski, Drożdż, Nowacki, Swędrowski – Giel (31 Kojder).
MKS (II połowa): Wnuk (62' Pogorzelec) - Orłowicz, Gierak, Brodziński, Nitkiewicz - Sobczak, Arian, Deja, Niziołek, R. Brzęczek - Kojder (62' Kowalczyk).
źródło: własne/gornikzabrze.pl