Piast - Szachtar 1-3. Porażka na koniec zgrupowania

02.02.2016
W ostatnim tej zimy sparingu na hiszpańskiej ziemi Piast nie sprostał ukraińskiemu Szachtarowi, przegrywając z renomowanymi uczestnikami Ligi Mistrzów 1-3.
piast-gliwice.eu
Mecz rozpoczął się dla gliwiczan od mocnego uderzenia, gdyż już po 8 minutach rywalizacji lider Ekstraklasy prowadził 1-0 po celnym strzale Patrika Mraza.

Po mniej więcej kwadransie gry po głosu zaczęli coraz częściej dochodzić piłkarze z Doniecka i choć w 14 minucie Szmatuła fantastyczną interwencją uratował jeszcze swój zespół od straty gola, to parę chwil później nie miał już nic do powiedzenia przy wyrównującej bramce Kowalenki.

Przez całą pierwszą połowę oglądaliśmy w Murcii ciekawy, prowadzony w dobrym tempie i naprawdę zacięty mecz, gdzie parokrotnie zatrzeszczały kości zawodników obydwu drużyn. Niestety tuż przed przerwą Eduardo w perfekcyjny sposób wykonał rzut wolny i po golu do szatni „Piastunki” opuściły póki co boisko przegrywając.

Po przerwie nastąpiło kilka zmian w składach obydwu zespołów, nie zmienił się jednak sam przebieg konfrontacji. Choć tempo nieco spadło, nadal było co oglądać, a kibice śląskiego zespołu nie musieli się wstydzić postawy swoich ulubieńców.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

Pomimo tego nie udało się odrobić minimalnej straty do ekipy w pomarańczowych koszulkach. Zespół Szachtara miał dzisiaj nieco lepiej wyregulowane celowniki i pod koniec spotkania wspomniany już Wiktor Kowalenko przypieczętował jeszcze wygraną swojego teamu, zdobywając trzeciego gola.

Piast – Szachtar 1-3 (1-2)

1-0 - Mraz, 8 min
1-1 - Kowalenko, 17 min
1-2 - Eduardo, 42 min
1-3 - Kowalenko, 67 min

Piast: Szmatuła (46. Rusov) – Pietrowski (87. Kuzdra), Korun, Ipsza (60. Badía), Hebert, Mraz (69. Karaszausks) – Vacek (68. Osyra), Jankowski (46. Mak), Murawski (46. Bukata) – Szeliga (73. Mokwa), Neszpor (68. Moskwik).