Piast - Sigma Ołomuniec 2-0. Piaczek czy Ipsza?

20.01.2016
Piast pozostaje wciąż niepokonaną drużyną podczas zimowej przerwy w rozgrywkach. Dzisiaj niebiesko-czerwoni ograli w arcytrudnych warunkach czeską Sigmę. W trakcie meczu napadało tyle białego puchu, że w przerwie płytę boiska musiał odśnieżać... traktor.
piast-gliwice.eu
Piast rozpoczął konfrontację w Kamieniu z testowanym stoperem, Piaczkiem oraz z pozyskanym zaledwie wczoraj Maciejem Jankowskim w linii ataku. W bardzo trudnych warunkach, na zaśnieżonej płycie boiska, lepiej radzili sobie goście i to oni w pierwszej połowie częściej stwarzali dogodne sytuacji do zdobycia bramek. Gola strzelili jednakże gliwiczanie, a konkretnie Martin Neszpor po dobrze wykonanym rzucie rożnym.

Po przerwie na boisku pojawili się Bariszić, Angielski, Szeliga, Moskwik, Leszczyński oraz chorwacki obrońca Kristijan Ipsza. Co ciekawe, tego ostatniego gracza obserwował w Rybniku szkoleniowiec Podbeskidzia, Robert Podoliński.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

29-letni Chorwat, wychowanek Varteksu Varażdin, a później piłkarz Energie Cottbus, Midtjylland, Regginy i Petrolulu, bramki dzisiaj nie zdobył, uczynił to natomiast drugi ze sprawdzanych obrońców – Piaczek. Słowak trafił na 2-0, ustalając wynik konfrontacji.

Piast – Sigma 2-0 (1-0)

1-0 - Neszpor, 12 min
2-0 - Piaczek, 65 min

Piast: Szmatuła (46. Leszczyński) – Mokwa (70. Kwaśniewski), Piaczek, Pietrowski, Korun (80. Buczek), Mraz (46. Moskwik) – Vacek (46. Szeliga), Murawski (46. Ipsa), Badia (46. Angielski) – Jankowski (46. Musiolik), Neszpor (46. Bariszić, 75. Niemiec).