Karolina Naja ponownie z medalem!

16.08.2016
Tyszanka Karolina Naja zdobyła - razem z Beatą Mikołajczyk - brązowy medal igrzysk olimpijskich w kajakarstwie w kategorii K2 500!
Jakub Kaczmarczyk/Pressfocus
Polki bez większych problemów awansowały do finału - w eliminacjach zajęły w swoim wyścigu drugie miejsce (tylko pierwsze dawało awans do finału), a w półfinale uzyskały najlepszy czas spośród wszystkich startujących - 1:41.684.

W finale Polki cały czas utrzymywały się w czołówce. Im bliżej mety, tym coraz większą przewagę uzyskały Węgierki i Niemki, które między sobą rozstrzygnęły walkę o złoty medal. Naja i Mikołajczyk musiały skupić się na obronie trzeciej pozycji bowiem coraz bliżej były Ukrainki. Obrona okazała się skuteczna!

Tym samym Naja i Mikołajczyk powtórzyły sukces z poprzednich igrzysk olimpijskich - w Londynie również zdobyły brązowe medale na tym dystansie.