Jastrzębski - Bielsko-Biała 3-0

07.01.2009
W szóstej rundzie Pucharu Polski, Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał we własnej hali BBTS Bielsko-Biała. Rewanż zostanie rozegrany 28-go stycznia.
Jastrzębski nie popełnił błędu częstochowian i od samego początku spotkania narzucił rywalowi swój styl gry. Bardzo dobrze rozgrywał Nico Freriks, który raz po raz, gubił blok BBTS-u umożliwiając tym samym, łatwe zdobywanie punktów swoim kolegom. Lubowali się w tym: Guillaume Samica i Robert Prygiel. Ich potężne zbicia szybko odebrały podopiecznym Grzegorza Wagnera ochotę do gry. Pierwsza partia padła łatwym łupem gospodarzy.

Początek kolejnej dosłony był dość wyrównany. Jednak tylko do stanu 5-5. Później na zagrywkę wszedł Prygiel i serwował aż dziewięć razy pod rząd! Tak uzyskanej przewagi, Jastrzębski już nie mógł roztrwonić. Była więc okazja, by przed własną publicznością mógł zadebiutować Sebastian Pęcherz.

W ostatnim secie goście stawiali opór najdłużej, bo aż do połowy partii. Potem sprawę w swoje ręce wziął ponownie Samica i szybko doprowadził do końca meczu.
źródło: własne