Górnik - Zagłębie Lubin 2-1. Komplet zwycięstw zabrzan

07.07.2015
Górnik Zabrze odniósł trzecie zwycięstwo podczas zgrupowania w Opalenicy.
Łukasz Sobala/Pressfocus
Pierwszą bramkę dla Górnika w spotkaniu z beniaminkiem ekstraklasy zdobył Bartosz Iwan, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Mariusza Magiery. Tuż przed przerwą podwyższył Łukasz Madej, który - po zagraniu Mariusza Przybylskiego - przebiegł pół boiska i wpisał się na listę strzelców.

Na początku drugiej połowy mogło być 3-0 - za rękę w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla Górnika. Strzał Romana Gergela z 11 metrów obronił jednak bramkarz Zagłębia. Niespełna pół godziny przed końcem spotkania, Maciej Dąbrowski uprzedził Grzegorza Kasprzika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tym meczem "Trójkolorowi" zakończyli zgrupowanie w Opalenicy.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2-1 (2-0)
1-0 - Iwan 28 min
2-0 - Madej 41 min
2-1 - Dąbrowski 61 min

Górnik: Przyrowski (46. Kasprzik), Sadzawicki (46. Słodowy), Kopacz (46. Bierżyński), Szeweluchin (46. Danch), Magiera (46. Kosznik), Przybylski (46. Piasecki), Iwan (46. Kurzawa), Madej (46. Gergel), Jeż (26. Barbus, 46. Gwaze), Skrzypczak (46. Grendel), Nowak (46. Urynowicz).

Zagłębie: Polacek (55. Forenc), Żmijewski (55. Cotra), Jach (55. Dąbrowski), Kubicki (46. Andrzejczok, 55. Todorovski), Kowalski-Haberek (55. Guldan), Jagiełło (46. Sobków, 55. Tosik), Rakowski, Błąd (55. Janoszka), Andrzejczok (35. Żyra, 55. Janus), Sobków (35' Bonecki'' Papadopulos), Piątek (55. Woźniak).
źródło: gornikzabrze.pl / SportSlaski.pl