Futsal: "Akademicy" lepsi w derbach, outsider poległ w "jaskini" lidera

23.01.2017
Kolejne zwycięstwo odniósł lider Futsal Ekstraklasy z Bielska-Białej, na podium wróciła drużyna z Gliwic, a w Chorzowie zwyciężyła ekipa z Katowic.

Derby z niespodzianką?
W Chorzowie doszło do derbowego pojedynku, w którym zmierzyły się sąsiadujące ze sobą zespoły (oba zgromadziły w 13 meczach po 17 punktów). Atut własnego parkietu nie pomógł graczom Cleareksu. Podopieczni Pawła Machury zaprezentowali konsekwentny futsal, po premierowej odsłonie prowadzili 3:0. Po niespełna 4 minutach AZS UŚ Katowice miał dwie bramki zaliczki, na listę strzelców wpisali się po kontratakach Michał Cygnarowski i Jacek Hewlik. Niebawem wynik „podkręcił” Jakub Haase. Chorzowianie próbowali odmienić losy meczu, dochodzili do głosu pod bramką rywala – m.in. Tomasza Golly ostemplował słupek, a Wadim Iwanow poprzeczkę, ale ostatecznie to przyjezdni, wobec zwycięstwa 4:1, celebrowali radość po końcowym gwizdku.

Lider bezlitosny
8:1 Rekord wygrał w Chojnicach w ramach pierwszej rundy. W niedzielę lider rozbił ostatni zespół w tabeli 7:0. „Czerwone Diabły” w premierowej odsłonie straciły cztery gole. Festiwal strzelecki otworzył Paweł Budniak, który przymierzył zza pola karnego. O przewadze gospodarzy świadczy fakt, iż Bartłomiej Nawrat po raz pierwszy interweniował dopiero w 14. minucie. Po zmianie stron trener Andrzej Szłapa po raz kolejny w tym sezonie, wobec dużej przewagi, mógł pozwolić sobie na eksperymenty. Jego podopieczni pomimo roszad w „czwórkach” dołożyli trzy gole. Tym samym Krzysztof Juśka zanotował nieudany debiut w roli szkoleniowca Red Devils.

Powrót na podium
Gliwiczanie rywalizowali z przedostatnim w tabeli zespołem z Głogowa. Zawodnicy Piasta wiedzieli, że ewentualne zwycięstwo pozwoli im wrócić na podium, bowiem Pogoń Szczecin zremisowała u siebie 2:2 z Red Dragons Pniewy. Podopieczni Sebastiana Wiewióry plan wykonali wygrywając 5:2. Krzysztof Piskorz wynik rywalizacji otworzył w 1. minucie, w 16., po dwóch trafieniach gospodarzy na tablicy świetlnej widniał remis. Po zmianie stron bramki zdobywali tylko przyjezdni, dwie w samej końcówce rywalizacji.

Wyniki 14. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Clearex Chorzów – AZS UŚ Katowice 1:4 (0:3)
Gole: Bednarczyk (27', samobójczy) – Cygnarowski (2'), Hewlik (4'), Haase (9'), Wojtas (38')

Rekord Bielsko-Biała – Red Devils Chojnice 7:0 (4:0)
Gole: Budniak (2', 39'), Wojciechowski (7', samobójczy), Franz (15'), Biel (19'), Vakhula (26', 40', z przedłużonego rzutu karnego)

Euromaster Głogów – Piast Gliwice 2:5 (2:2)
Gole: Szala (16'), Nowak (16') – Piskorz (1', 28'), Nowak (9', samobójczy ), Dewucki (38'), Pautiak (39')

FC Toruń – AZS UG Gdańsk 6:1 (2:1)
MKF Solne Miasto Wieliczka – Gatta Zduńska Wola 0:3 (0:2)
Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy 2:2 (1:0)