Dwa sparingi, 7 goli - Górnicy gotowi na ligę?

08.07.2017
Z Rozwojem Katowice problemów nie mieli, znacznie wyżej piłkarzom Górnika zawiesili poprzeczkę gracze słowackiego MFK Zemplin Michalovce.
Łukasz Laskowski/PressFocus
Na tydzień przed inauguracją ekstraklasowego sezonu beniaminek z Zabrza rozegrał dwa mecze sparingowe. Najpierw sprawdził się na tle II-ligowego Rozwoju Katowice. Tu wątpliwości nie było - podopieczni trenera Marcina Brosza rozbili niżej notowanych kolegów aż 4:0. Zabrzanie dominowali przez całe spotkanie. Wynik otworzył zakontraktowany niedawno Damian Kądzior, jeszcze przed przerwą podwyższył David Ledecky, a w końcówce spotkania katowiczan dobili Marcin Urynowicz i Konrad Nowak. Wygrana mogła być jeszcze okazalsza, ale 64. minucie Erik Grendel nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Rafale Wolsztyńskim. Drugi trener Rozwoju, Rafał Bosowski przyznawał, że dla jego zawodników mecz z Górnikiem to przede wszystkim cenna lekcja. - To był bardzo pożyteczny sparing, do którego Górnik podszedł bardzo poważnie, za co dziękujemy. Nasza młodzież i to, co chcemy grać, zostało dziś bardzo mocno przetestowane, a o to nam właśnie chodziło - zaznaczał Bosowski.

Sporo działo się w drugim sobotnim starciu kontrolnym zabrzan. Spotkanie z MFK Zemplin Michalovce trener Marcin Brosz potraktował jako próbę generalną przed startem ligi. Działo się sporo. Grający w teoretycznie optymalnym zestawieniu "górnicy" pierwsi stracili gola, ale szybko doprowadzili do wyrównania. Klasyka gatunku - Kurzawa do Angulo - i do przerwy było 1:1. Po zmianie stron kluczowe okazały się stałe fragmenty gry. Najpierw ciekawie rozegrany rzut wolny skończył się drugim golem Angulo, później odpowiedzieli Słowacy za sprawą znakomitego uderzenia na bramkę Tomasza Loski. Kilka minut później to przedstawiciele słowackiej Ekstraklasy objęli prowadzenie, ale do remisu z rzutu karnego doprowadził Łukasz Wolsztyński. Ostatnie słowo należało do Zemplina - na 2. minuty przed końcem gry wynik na 4:3 ustalił Jakub Grić.

Górnik Zabrze - Rozwój Katowice 4:0 (2:0)
1:0 - Damian Kądzior 23'
2:0 - David Ledecký 43'
3:0 - Marcin Urynowicz 82'
4:0 - Konrad Nowak 85'

Górnik: Pawłowski (Kasprzik) - Pawłowski, Szeweluchin, Wieteska (46'Karwot), Olszewski, Hajda (Kopia), Grendel, Kądzior (48' Wolsztyński), Nowak, Ledecký (67' Lasik), Urynowicz.

Rozwój: Golik - Żemła, Pańkowski, Jaroszek, Kowalski - Mońka, Szeliga, Płonka, Marchewka, Łączek - Żak. Ponadto grali: Witek, Smyla, Bętkowski, Tabiś, Waśkiewicz, Nowotnik, Kaletka, Zielonka, zawodnik testowany, Wlaź, Dudek, Lazar.

Górnik Zabrze - MFK Zemplin Michalovec 3:4 (1:1)
0:1 - Wladislaw Bragin 22'
1:1 - Igor Angulo 27'
2:1 - Igor Angulo 58'
2:2 - Peter Kavka 58'
2:3 - Anton Antonow 73'
3:3 - Łukasz Wolsztyński 85'-k
3:4 - Jakub Grić 88'

Górnik: Loska - Wolniewicz, Koj, Suárez, Karwot (46' Wieteska) - Kurzawa (56' Kądzior), Ambrosiewicz, Żurkowski, Arčon (67'Kurzawa) - Angulo, Wolsztyński (67' Ledecký).