Demolka w Kravare. Piast rozbił III-ligowca

14.01.2017
Piast Gliwice w swoim pierwszym meczu kontrolnym tej zimy wysoko pokonał czeskiego III-ligowca, FC Hlucin. Po raz pierwszy w nowym zespole pokazali się Stojan Vranjes, który strzelił jedną z bramek i Michal Papadopulos. Pokazali się też młodzi piłkarze.
Piast Gliwice
Spotkanie zaczęło się nie najlepiej, bo jeszcze w pierwszym kwadransie gry urazu nabawił się Michał Masłowski, za którego wszedł 18-letni Bartosz Sulima. To właśnie młodzi piłkarze - których kilku w składzie było - pokazali się z dobrej strony - chwilę po przeprowadzonej zmianie pierwszego gola dla wicemistrzów Polski zdobył rówieśnik Sulimy, Denis Bojko. 15 minut temu podwyższył Marcin Pietrowski, który skutecznie dobił uderzenie w poprzeczkę Macieja Jankowskiego.

Na drugą połowę wyszła praktycznie nowa "11" - grę kontynuowali jedynie Marcin Flis i Hebert. Po raz pierwszy w drużynie Piasta zaprezentowali się nowi zawodnicy - Stojan Vranjes i Michal Papadopulos. Na 3:0 podwyższył efektownym uderzeniem w "okienko" zza pola karnego kolejny młody, który jesienią grał w Centralnej Lidze Juniorów - Łukasz Krakowczyk. Minęło zaledwie kilka minut, a gliwiczanie mogli cieszyć się z kolejnego ładnego trafienia - tym razem na listę strzelców wpisał się Gerard Badia, który na swoim koncie miał też asystę - to po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Bartosz Szeliga.

Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył wspominany Vranjes, który uderzeniem w "długi" róg ustalił wynik. Tym spotkaniem Piast zakończył obóz w Kravare. Kolejna gra kontrolna odbędzie się już w trakcie drugiego zgrupowania, które odbędzie się w Alicante. Zobacz naszą sparingową ściągę.

0:6 - Vranjes, 83'

Piast: (I połowa) Kurek - Korun, Pietrowski, Hebert - Mokwa, Murawski, Sopel, Masłowski (14. Sulima), Flis - Jankowski, Gojko; (II połowa) Freitag - Flis (76' Sulima), Hebert (70. Korun), Sedlar, Szeliga, Sapała, Vranjes, Badia, Moskwik, Krakowczyk, Papadopulos.
źródło: SportSlaski.pl/ Piast Gliwice