Benidorm CF - Piast 1-4. Teraz Dinamo

29.01.2016
Środowym popołudniem Piast miał rozegrać drugi mecz sparingowy podczas pobytu na zgrupowaniu w Hiszpanii. Rywal – zespół Alcoyano odwołał niestety potyczkę z powodu kłopotów kadrowych.
piast-gliwice.eu
Już na miejscu, w iście ekspresowym tempie, udało się „Piastunkom” zorganizować spotkanie zastępcze i dzięki temu w dniu wczorajszym lider naszej Ekstraklasy, pokonał występujący w jednej z miejscowych lig regionalnych, zespół Benidorm CF 4-1.

W konfrontacji z tego typu rywalem, zgodnie z przewidywaniami, trener Latal dał pograć nominalnym rezerwowym. Na boisku zobaczyliśmy więc już od pierwszej minuty Piotra Kwaśniewskiego, Jakuba Kuzdrę, Karola Angielskiego, Łukasza Niemca, czy też Sebastiana Musiolika.

Mecz od początku toczył się pod dyktando polskiego zespołu. Piast szybko, za sprawą Heberta, wyszedł na prowadzenie i choć rywale w 16 minucie wyrównali stan rywalizacji, to później bramki strzelali już tylko niebiesko-czerwoni – konkretnie Moskwik, wspomniany Angielski oraz Josip Bariszić.

Co ciekawe, przy tym ostatnim golu asystę zanotował młody Maciej Borycka, po którego uderzeniu golkiper gospodarzy interweniował na tyle niefortunnie, iż Chorwatowi pozostało tylko dopełnić formalności. Pod koniec potyczki na boisku pojawił się jeszcze nowy napastnik Piasta, Łotysz Arturs Karasausks.

Zobacz Śląską Ściągę Sparingową i sprawdź jak tej zimy radzą sobie inne drużyny z naszego regionu.

Prawdziwie wymagający sparing czeka jednak jego oraz pozostałych graczy z pierwszego składu, w dniu dzisiejszym. O godzinie 16:00 gliwiczanie zmierzą się bowiem z utytułowanym Dinamem Zagrzeb.

Benidorm CF – Piast 1-4 (1-3)

0-1 - Hebert, 8 min
1-1 - Miguel del Castillo, 16 min
1-2 - Moskwik, 20 min
1-3 - Angielski, 45 min
1-4 - Bariszić, 61 min

Piast: Leszczyński - Moskwik, Mokwa, Hebert (60. Osyra), Kwaśniewski (60. Niemiec) - Badia, Kuzdra, Angielski, Niemiec (46. Borycka) - Musiolik, Barisić (80. Karasausks).
źródło: SportSlaski.pl/piast-gliwice.eu