Austriacy tym razem lepsi od Piasta

28.01.2017
Gliwicki Piast przegrał trzeci sparing tej zimy. Po wygranej z liderem austriackiej Bundesligi - ACR Altach, podopieczni trenera Radoslava Latala z 5. ekipą w stawce - Rapidem Wiedeń.
Norbert Barczyk/PressFocus
Gliwiczanie dobrze zaczęli starcie z utytułowaną drużyną z Austrii. Gliwiczanie mocno zaatakowali przeciwnika, a Tobiasa Knoflacha silnym uderzeniem postraszył Stojan Vranjes. Po kwadransie Piast udokumentował przewagę na boisku trafieniem Macieja Jankowskiego, który wykorzystał podanie od Michala Papadopulosa.

Podopieczni trenera Lata mogli jeszcze poprawić wynik, ale okazję zmarnował Paweł Moskwik. Trafiali za to gracze Rapidu. W drugiej odsłonie, która była już słabsza w wykonaniu Piasta, najpierw do wyrównania doprowadził Philipp Malicsek, a w końcówce wynik ustalił Alex Sobczyk.

- W pierwszej części gry graliśmy zdecydowanie lepiej. Po przerwie skład rywali diametralnie się zmienił, więc byli bardziej wypoczęci... My zaprezentowaliśmy się gorzej i może to zmęczenie zadecydowało o końcowym zwycięstwie - analizował krótko po meczu autor jedynego gola dla Piasta, Maciej Jankowski.

Spotkanie z Rapidem było dla gliwiczan przedostatnim starciem testowym podczas zgrupowania w Alicante. Jutro o godzinie 16:00 odbędzie się jeszcze jeden sparing - rywalem Piasta będzie mołdawska Dacia Kiszyniów.

Piast Gliwice - Rapid Wiedeń 1:2 (1:0)
1:0 - Jankowski 15'
1:1 - Malicsek 61'
1:2 - Sobczyk 85'

Piast: Rusov - Szeliga, Sedlar, Mraz (46' Fran Gonzalez), Murawski, Pietrowski, Moskwik (46' Badia), Jankowski (60' Sapała), Vranjes (46' Mokwa), Papadopulos (65' Krakowczyk).

Rapid: (I połowa) Knoflach - Sonnleitner, Schaub, Hofmann, Dibon, Pavelic, Traustason, Murg, Apolinario De Lira, Okungbowa. (II połowa) Knoflach - Auer, Sonnleitner, Szalai, Thurnwald, Szanto, Grahovas, Malicsek, Kuen, Kvilitaia, Sobczyk.

źródło: własne/piast-gliwice.eu