Szombierki bez ognia. Inni faworyci ruszyli zgodnie z planem

14.08.2018
Spośród drużyn faworytów IV-ligowych zmagań w grupie pierwszej tylko Szombierki Bytom - w starciu z beniaminkiem - zanotowały falstart u progu sezonu.
Tomasz Błaszczyk/Pressfocus
Tuż przed sezonem "Zieloni" stracili dwóch napastników - Jacka Jarnota który powędrował do Warty Zawiercie i Romana Terbalyana zakontraktowanego przez Przemszę Siewierz. Z przyczyn rodzinnych w meczu z rudzką Slavią nie zagrał też Amadeusz Zając, siła ognia Szombierek została więc mocno ograniczona. - Nie udało się wygrać, ale remis ze Slavią trzeba sobie szanować. Wynik uważam zresztą za sprawiedliwy. Sporo było walki, naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy dobrze zorganizowane w obronie, nikt się jednak jakoś specjalnie nie otworzył - komentował inaugurację ligi przy Frycza-Modrzewskiego trener "Zielonych", Radosław Osadnik. O niedosycie mówią tymczasem w... Rudzie Śląskiej, bo goście przy lepszej skuteczności mogli przywitać się z ligą zwycięstwem.

Zgodnie z planem ligę zaczęli za to w Świętochłowicach i Dąbrowie Górniczej. Śląsk wynik meczu z Górnikiem Piaski otworzył już w 8. minucie za sprawą niezawodnego Adriana Lesika. 24-latek, kuszony latem przez kluby z wyższej półki otworzył worek z bramkami, do którego swoje trafienia dorzucili Kamil Ściętek i Mateusz Kaiser. Dopiero na dziesięć minut przed końcem honorowego gola udało się zdobyć Sebastianowi Sarzale, co tylko w minimalnym stopniu osłodziło porażkę ekipie trenera Wojciecha Osyry.

Wysokie, planowe zwycięstwo odnieśli również piłkarze Unii Dąbrowa Górnicza. Beniaminek będzie w tym sezonie jednym z faworytów rozgrywek, w przeciwieństwie do typowanych raczej do roli dostarczyciela punktów Zielonych Żarki. Unici już do przerwy wygrywali na wyjeździe 2:0, po zmianie stron kolejnymi golami pieczętując efektowną wygraną 5:1. Imponujące 4:0 z Ornontowic wywiozła Warta Zawiercie. Wzmocniona ekipa trenera Sebastiana Stemplewskiego również powinna się liczyć w grze o najwyższe lokaty. Sezon dwoma golami otworzył Adrian Marek, kolejne dwa trafienia już po zmianie stron dołożył Marcin Smarzyński.

Raporty z innych boisk spokojnie zbierali w Bytomiu. Polonia - o czym informowaliśmy tutaj - punkty za mecz z Sarmacja Będzin prawdopodobnie otrzyma bez wychodzenia na boisko. Kalendarz dla podopiecznych trenera Marcina Domagały u progu jesieni jest więc bardzo łaskawy - w środę pierwszym przeciwnikiem największego faworyta ligi będzie kopciuszek z Żarek.