Tego już się nie da zepsuć! Ważny gol Piszczka

26.03.2017
To nie był wybitny mecz reprezentacji Polski, ale najważniejsze, że zakończył się wygraną. Zwycięskiego gola w meczu z Czarnogórą zdobył Łukasz Piszczek.
W pierwszej połowie przewagę mieli podopieczni Adama Nawałki. Tuż przed przerwą bramkę zdobył, bezpośrednio z rzutu wolnego, Robert Lewandowski. Po upływie kwadransa gry drugiej części gry powinno być 2:0 dla "Biało-czerwonych", jednak w przeciągu kilkudziesięciu sekund Polacy zmarnowali dwie bardzo dobre sytuacje, co szybko się zemściło - po dośrodkowaniu Damira Kojasevicia Łukasza Fabiańskiego uderzeniem głową pokonał Stefan Mugosa.

Gospodarze mieli okres dobrej gry, zepchnęli Polaków do obrony. Na szczęście udało się wywalczyć trzy punkty - pod koniec spotkania kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Piotr Zieliński, a efektownym lobem gola zdobył Łukasz Piszczek, który grał od pierwszej do ostatniej minuty. Pochodzący z Czechowic-Dziedzic obrońca był wyróżniającą się postacią naszej reprezentacji. Pełny występ zanotował też Kamil Glik, który został ukarany żółtą kartką. Oznacza to, że nie będzie mógł wystąpić w spotkaniu z Rumunią.

Sytuacja w tabeli Polaków jest znakomita. Po pięciu kolejkach "Biało-czerwoni" mają 13 punktów - o sześć więcej od Czarnogóry i Danii. Sześć "oczek" mają Rumunia i Armenia, a dwa Kazachstan. Trudno wyobrazić sobie, by ekipa Nawałki miała nie awansować na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji...

Czarnogóra - Polska 1:2 (0:1)
0:1 - Lewandowski, 40'
1:1 - Mugosa, 63'
1:2 - Piszczek, 82'

Czarnogóra: Bożović - Marusić (90' Vucinić), Savić, Sofranac, Stojković - Kojasević (81' Ivanić), Scekić (86' Dordević), Vukcević, Mugosa, Vesović - Beciraj.

Polska: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Mączyński (90' Cionek), Linetty (78' Teodorczyk), Zieliński, Grosicki (90' Peszko) - Lewandowski.