Rekord z pucharem! Drugi raz z rzędu

26.04.2017
W Czechowicach-Dziedzicach doszło do pojedynku dwóch bielskich III-ligowców. Rekord pokonał 1:0 BKS Stal i po raz drugi z rzędu wygrał rywalizację w ramach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bielsko-Biała BOZPN.

W mecz finałowy lepiej weszli podopieczni Wojciecha Gumoli, który dobry początek udokumentowali golem. W 6. minucie Mateusz Waliczek zapisał na swoim koncie świetne podanie, po którym Mateusz Gaudyn uderzył mocno i precyzyjnie, następnie utonął w objęciach kolegów. Kilkunastu minut potrzebowali gracze BKS-u, aby otrząsnąć się po ciosie otwierającym wynik. Stal przejęła inicjatywę, dominowała w środkowej strefie boiska, ale nie potrafiła zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy Rekordu.

Mecz "rumieńców" nabrał po przerwie. Aleksander Chmielewski sprawdził Krzysztofa Żerdkę w 54. minucie. Chwilę później golkiper "rekordzistów" stanął przed nie lada wyzwaniem. Arbiter podyktował rzut karny wobec przewinienia Łukasza Szędzielarza. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Damian Szczęsny, którego strzał Żerdka obronił. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż w rozegranym niedawno spotkaniu (8 kwietnia), którego stawką były III-ligowe punkty BKS również nie wykorzystał "jedenastki". Wówczas Damian Zdolski przestrzelił w końcówce i Stal zremisowała z Rekordem bezbramkowo. Podrażnieni taki obrotem wydarzeń piłkarze prowadzeni przez Dariusza Okonia nacierali na rywali z zdwojoną siłą, także wobec zmian dokonanych przez szkoleniowca. Opiekun BKS-u posłał do boju dwóch nominalnych napastników. Krzysztof Chrapek i Artur Pląskowski nie zdołali jednak wpłynąć na kocowy rezultat ustalony przez Gaudyna. W doliczonym czasie gry rozjemca czerwoną kartką ukarał Marka Sobika. Pomocnik Rekordu faulował Chrapka.

Rekord 10 maja zmierzy się z rezerwami Górnika Zabrze w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Co ciekawe, oba zespoły w najbliższą sobotę w Bielsku-Białej stoczą ligowy pojedynek.

BKS Stal Bielsko-Biała – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

0:1 - Gaudyn, 6'

BKS Stal: Kozik – Będzieszak, Kareta, Prokopów, Radomski (81' Zdolski), Szczęsny, Czaicki, Sobala, Karcz, Chmielewski (70' Chrapek), Wróbel (65' Pląskowski). Trener: Dariusz Okoń.

Rekord: Żerdka – Maślorz, Bojdys, Rucki, Waliczek, Gaudyn (82' Żołna), Nagi, Szędzielarz, Sobik, Hilbrycht (60' Kubica), Hałat (75' Ogrocki, 90' Dudek). Trener: Wojciech Gumola.