Polacy lepsi od Niemców, a na trybunach rekord!

15.11.2016
Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała dziś z Niemcami 1:0 po golu Kownackiego, asystę zaliczył Patryk Lipski. Wygraną polaków z trybun oglądała rekordowa liczba widzów.
Na Stadionie Miejskim Tychy młodzieżowa reprezentacja Polski mierzyła się z drużyną Niemiec. W wyjściowym składzie naszej reprezentacji wyszło dwóch zawodników naszych klubów, to Patryk Lipski (Ruch Chorzów) i Radosław Murawski (Piast Gliwice). Polacy nieźle rozpoczęli to spotkanie, gdyż przez pierwsze kilka minut przebywali pod polem karnym gości. Nie przełożyło się to jednak na klarowne sytuacje, a już po 10 minutach meczu Niemcy mieli pełną kontrolę nad spotkaniem. Jednak i oni mieli problemy ze stwarzaniem dogodnych okazji do zdobycia gola. Tę najlepszą mieli w 34 minucie, gdy Arnold zagrał do Sane, a ten strzałem głową z kilku metrów starał się pokonać Wrąbla, ale nasz bramkarz popisał się świetną interwencją. Poza tym pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji.

Pierwsze minuty drugiej części gry wyglądały bardzo podobnie, ale wszystko zmieniło się w 57 minucie. Z rzutu wolnego z prawej strony piłkę dośrodkował Patryk Lipski, a ta spadła ma nogę Kownackiego, który mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Od tego momentu spotkanie zdecydowanie się ożywiło. Niemcy starali się za wszelką cenę wyrównać, a Polacy wyprowadzali groźne kontrataki. Już w 59 minucie mogło być 2:0, ale doskonałą okazję zmarnował Frankowski, który z kilku metrów nie potrafił trafić do niemal pustej bramki. W 68 minucie Patryk Lipski również zmarnował dobrą okazję, gdy z kilku metrów uderzył wprost w bramkarza. Nasi zachodni sąsiedzi również mieli swoje szanse, ale dobrze spisywał się Wrąbel. W 84 minucie obrońca gości sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Stępińskiego i słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Niemcy do ostatnich sekund starali się wyrównać, ale ostatecznie to Polacy wygrali to spotkanie.

Spotkanie z trybun oglądało 11974 widzów co jest rekordem frekwencji na meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. W przyszłym roku Stadion Miejski Tychy będzie jednym z gospodarzy Mistrzostw Europy U-21

Polska - Niemcy 1:0 (0:0)

1-0 Kownacki, 57 min.

Polska: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Frankowski (65' Buksa), Kubicki, Murawski, Lipski - Kownacki(81' Formella), Stepiński (93' Reca)

Niemcy: Zetterer - Weiser, Akpoguma, Stark(65' Baumgartl), Toljan - Amiri, Sane, Haberer, Arnold, Oztunali(65' Mukhtar) - Philipp

Sędzia: Petr Ardeleanu (Czechy)

Żółte kartki: Buksa - Arnold

Czerwona kartka: Baumgartl

Widzów: 11974