Piszczek z pucharem, dramat Skorupskiego

29.05.2017
Łukasz Piszczek w weekend świętował zdobycie Pucharu Niemiec. Rozgrywki Serie A na trzecim miejscu skończyło SSC Napoli Arkadiusza Milika. Z ligą pożegnało się za to Empoli Łukasza Skorupskiego.
Norbert Barczyk/Press Focus
Dla Borussii Dortmund był to czwarty finał Pucharu Niemiec z rzędu. Trzy poprzednie zostały przegrane, ale zła passa została przerwana - przy udziale Łukasza Piszczka, który zanotował asystę. Polski obrońca podał do Ousmane'a Dembele, który otworzył wynik spotkania. Trzecia drużyna Bundesligi wygrała 2:1 z Eintrachtem Frankfurt i sezon kończy z jednym trofeum.

Nie udało się wyprzedzić Romy. SSC Napoli co prawda rozbiło na wyjeździe Sampdorię Genua 4:2, ale rzymianie pokonali u siebie 3:2 Genoę, strzelając bramkę w 90. minucie, przez co ekipa Arkadiusza Milika musi zadowolić się najniższym stopniem podium. Niestety, polski napastnik po raz kolejny całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Katastrofa Empoli. Drużyna Łukasza Skorupskiego cały czas utrzymywała się nad strefą spadkową, a spadła "pod kreskę"... po ostatniej kolejce. To efekt porażki z US Palermo (które spadło już wcześniej) i zwycięstwa Crotone z Lazio Rzym. Empoli w ostatnich pięciu meczach zdobyło zaledwie 3 punkty, a Crotone aż 10. O wyczynie tego zespołu mówią wszyscy kibice we Włoszech - po rundzie jesiennej ta ekipa miała zaledwie 9 "oczek" na koncie!

Skorupski nie brał udziału w spotkaniu z Palermo. Wypożyczony z Romy bramkarz wrócił do Polski, ponieważ kilka dni temu zmarł mu ojciec. Empoli spadło do Serie B, ale Polakowi gra na tym szczeblu rozgrywkowym nie grozi. Był zdecydowanie najbardziej wyróżniającą się postacią spadkowicza i nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Eintrach Frankfurt - Borussia Dortmund 1:2 (1:1)
0:1 - Dembele, 8'
1:1 - Rebić, 29'
1:2 - Aubameyang, 67' (rzut karny)
Łukasz Piszczek: 90 minut, asysta

US Palermo - Empoli 2:1 (0:0)
1:0 - Nestorovski, 76'
2:0 - Henrique, 84'