"Nasi" za granicą

22.12.2014
Podsumowanie występów zawodników, którzy urodzili się w województwie śląskim, a na co dzień grają poza granicami Polski.
Łukasz Laskowski/PressFocus
Jakub Błaszczykowski - urodzony w Truskolasach - Borussia Dortmund
Kuba wszedł w 76. minucie zmieniając bezbarwnego Łukasza Piszczka, ale nie zdołał odmienić oblicza drużyny. Błaszczykowski dopiero łapie formę po kontuzji.
Werder Brema 2-1 Borussia Dortmund (14 minut)

Łukasz Piszczek - Czechowice-Dziedzice - Borussia Dortmund
Słabe spotkanie Piszczka. Podobnie jak całej drużyny Dortmundu. Nasz obrońca nie popisał się zwłaszcza przy drugiej bramce dla Werderu.
Werder Brema 2-1 Borussia Dortmund (76 minut)

Sebastian Boenisch - Gliwice - Bayer Leverkusen
Boenisch całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
Bayer Leverkusen 1-1 Eintracht Frankfurt (0 minut)

Eugen Polański - Sosnowiec - Hoffenheim
Pewniak do gry w drużynie Markusa Gisdola. Po raz kolejny zaliczył pełne 90 minut, a jego drużyna mogła się cieszyć z wysokiego zwycięstwa. W tym sezonie tylko dwa razy znalazł się poza kadrą swojego zespołu, a Hoffenheim oba te spotkania przegrało.
Hertha Berlin 0-5 Hoffenheim (90 minut)

Adam Matuszczyk - Gliwice - FC Koeln
Chyba najdziwniejszy występ Matuszczyka w tym sezonie. Polak pojawił się na boisku 65. minucie, ale w 83. je opuścił. Zmiana podyktowana była straconym golem. Trener "Kozłów" postanowił wprowadzić napastnika, który przy wyniku 1-2 mógłby pomóc odrobić straty, właśnie kosztem Matuszczyka, który jest zawodnikiem od zadań defensywnych.
VFL Wolfsburg 2-1 FC Koeln (18 minut)

Piotr Ćwielong - Chorzów - VFL Bochum
Poza kadrą zespołu.
VFL Bochum 1-1 Erzgebirge Aue (0 minut)

Artur Sobiech - Ruda Śląska - Hannover 96
Nie znalazł się w kadrze zespołu. Powodem absencji była kontuzja.
Hannover 96 2-2 Freiburg (0 minut)

Arkadiusz Milik - Tychy - Ajax Amsterdam
Najsłabszy występ Milika w ostatnim czasie. Polak nie był zbyt widoczny w meczu z przeciętniakiem z Rotterdamu, ale reszta zespołu nie pomagała naszemu napastnikowi w grze. Cała drużyna Ajaxu rozegrała przeciętne spotkanie, a zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania zapewnili zmiennicy. Bramki strzelali Mike van der Hoorn i Richairo Żivković, który zmienił w 63. minucie Milika.
Excelsior Rotterdam 0-2 Ajax Amsterdam(63 minuty)

Michał Chrapek - Jaworzno - Catania Calcio
Chrapek przebił się do pierwszego składu Catanii i póki co występuje w każdym meczu. Tym razem w protokole meczowym zapisał się tylko żółtą kartką, ale jego występ i tak można uznać za udany.
Catania Calcio 2-2 Brescia (90 minut)

Łukasz Skorupski - Zabrze - AS Roma
Poza kadrą meczową.
AS Roma 0-0 AC Milan (0 minut)

Kamil Glik - Jastrzębie - Torino FC
Najlepszy występ Glika w tym sezonie. Kapitan "Byków" sam wygrał mecz. Dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, a dodatkowo bezbłędnie wywiązywał się ze swych obowiązków w defensywie. Glik strzelił już czwartą bramkę w tym sezonie i dzięki temu został... najskuteczniejszym strzelcem zespołu! Nasz obrońca ma tyle samo trafień co napastnik Torino - Fabio Quagliarella.
Torino FC 2-1 Geona (90 minut) 2 BRAMKI