Na Sycylii lubią hanysów! Murawski z golem w debiucie [VIDEO]

07.08.2017
Udany debiut Radosława Murawskiego w nowych barwach! U.S. Citta di Palermo wysoko wygrało z Virtus Francavilla Calcio, a polski pomocnik strzelił jedną z pięciu bramek.
palermocalcio.it
Co prawda rywal w II rundzie Pucharu Włoch nie był z najwyższej półki, bo gra w III lidze, ale jednak. Murawski wszedł na boisko w 64. minucie przy wyniku 2:0, a kwadrans później były pomocnik Piasta Gliwice wpisał się na listę strzelców, gdy dobił uderzenie Antonina La Guminy. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Warto podkreślić, że w drużynie Palermo Murawski ma z kim rozmawiać po polsku - w zespole z Serie B grają jeszcze Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz oraz inny hanys - pochodzący z Katowic były piłkarz Rozwoju i Wisły Płock Przemysław Szymiński. On jednak - podobnie jak Dawidowicz - nie znalazł się w kadrze na mecz i na swój debiut będzie musiał poczekać. Cionek grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Murawski i Szymiński to nie są pierwsi hanysi w barwach Palermo - w sezonie 2010/2011 w sycylijskim klubie był Kamil Glik, który do Włoch trafił... z Piasta. Czy któryś z "naszych" zrobi podobną karierę co zawodnik AS Monaco?

U.S. Citta di Palermo - Virtus Francavilla Calcio 5:0 (2:0)
Radosław Murawski: 27 minut, gol
Przemysław Szymiński: poza kadrą