Glik liderem, Skorupski znów na zero!

16.01.2017
To był udany weekend dla Kamila Glika i Łukasza Skorupskiego. Obrońca AS Monaco został liderem Ligue 1, a bramkarz Empoli zaliczył kolejny występ, w którym nie puścił bramki.
Norbert Barczyk/Press Focus
AS Monaco w hicie 20. kolejki Ligue 1 zagrało na wyjeździe z Olympique Marsylia. Drużyna Kamila Glika spisała się wybornie i pokonała rywala aż 4:1. Były obrońca Piasta Gliwice rozegrał 90 minut, po których mógł z kolegami z zespołu świętować lidera. Monaco ma tyle samo punktów co Nicea i trzy "oczka" więcej niż PSG.

Łukasz Skorupski również zaliczył występ od pierwszej do ostatniej minuty i mimo że jego Empoli nie wygrało na wyjeździe z Sampdorią Genua (0:0), to może być zadowolony ze swojego występu - po raz dziewiąty w tym sezonie zachował czyste konto. Jako że trzy ostatnie drużyny Serie A przegrały swoje mecze, to zespół polskiego bramkarza powiększył przewagę nad strefą spadkową do ośmiu punktów. Sytuacja robi się więc coraz bardziej komfortowa.