Dwa ligowe zwycięstwa Imperium Katowice

17.04.2015
W Katowicach mają powody do zadowolenia. Dwa zwycięstwa ligowe i dobra postawa w turnieju najmłodszych zawodniczek Imperium.
Imperium Katowice
W sobotę kolejny turniej z cyklu PLAPRD rozegrały najmłodsze zawodniczki Imperium. Katowiczanki pokazały się z dobrej strony, wygrały cztery spotkania i zajęły miejsce tuż za podium. W klasyfikacji generalnej rozgrywek UKS ma taki sam dorobek punktowy co pierwsze dwa zespoły.

Dzień później swoje spotkanie rozgrywali panowie, którzy o ligowe punkty musieli walczyć w Jasienicy. Mimo że do przerwy to Grom prowadził 14-11, to jednak Imperium cieszyło się ze zwycięstwa. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej akcji meczu, w której zespół z Katowic rzucił bramkę, dającą wygraną 25-24.

Do ostatnich sekund nie musiały za to walczyć szczypiornistki Imperium, które we wtorek grały o ligowe punkty z drugim zespołem SPR-u Olkusz. Już po pierwszej połowie katowiczanki prowadziły 22-13. Po przerwie Imperium nie zwolniło tempa i prowadzenie jeszcze podwyższyło, wygrywając ostatecznie 35-20.