Do przerwy było dobrze. Polska na remis z Chile

08.06.2018
Reprezentacja Polski zremisowała w Poznaniu z Chile w swoim przedostatnim meczu przed wylotem na mistrzostwa świata. Z hanysów po 45 minut zagrali Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik. Rafał Kurzawa z Górnik Zabrze nie pojawił się na boisku.
W wyjściowym składzie reprezentacji Polski znalazł się Łukasz Piszczek, który w systemie z czwórką obrońców zajął miejsce na prawej stronie. W tym zestawieniu "Biało-czerwoni" wyglądali przyzwoicie i po trafieniach Robera Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego prowadzili 2:0. Chilijczycy zdołali jeszcze przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową, a tuż po wznowieniu gry Miiko Albornoz efektownym strzałem doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie gra podopiecznych Adama Nawałki wyglądała gorzej, na co mogło mieć wpływ inne ustawienie - z trójką obrońców. Od 46. minuty grał Arkadiusz Milik, grę w tym samym momencie zakończył Piszczek, którego zmienił Thiago Cionek. Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze nie pojawił się na boisku.

Dla reprezentacji Polski był to przedostatni mecz przed rozpoczęciem mistrzostw świata. 12 czerwca Polacy zagrają z Litwą.

Polska - Chile 2:2 (2:1)
1:0 - Lewandowski, 30'
2:0 - Zieliński, 34'
2:1 - Valdes, 38'
2:2 - Albornoz, 51'

Polska: Szczęsny (46' Fabiański) - Piszczek (46' Cionek), Bednarek, Pazdan, Rybus (82' Bereszyński) - Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (46' Milik), Zieliński - Grosicki (67' Góralski), Lewandowski (74' Teodorczyk). Trener: Adam Nawałka.