AZS UŚ Katowice - Rekord 5-4. Sensacyjny pogromca mistrzów

13.12.2014
W niespełna kwadrans, prowadząc 2-0 do pauzy, ekipa bielskiego Rekordu straciła pięć goli (!). To przesądziło o zaskakującej przegranej futsalowych mistrzów z sezonu poprzedniego.
Do przerwy nic nie wskazywało na to, że w Katowicach-Szopienicach jakakolwiek niespodzianka może ziścić się. Goście wydarzenia na parkiecie kontrolowali. Prowadzenie objęli w 3. minucie po strzale Radka Polaska pod poprzeczkę bramki katowiczan. Podwyższenie wyniku nastąpiło w 10. minucie za sprawą Michała Marka. Wszystko układało się po myśli "rekordzistów", którzy nie ustawali w atakach. Przed przerwą świetne szanse mieli jeszcze Marek i Artur Popławski, ale dalszych strat akademicy uniknęli. A po pauzie...

... ekipa z Cygańskiego Lasu została całkowicie zaskoczona. Podopieczni Adama Krygera zatracili spokój i pewność w defensywie, zaś katowiczanie poczuli, że mogą wygrać. W 24. minucie kontaktowe trafienie stało się dziełem Michała Słoniny. Niebawem Bartłomiej Nawrat ponownie był w opałach, aż wreszcie skapitulował po uderzeniu Jędrzeja Jasińskiego. Jeszcze większym szokiem dla bielszczan było to, co wydarzyło się między 34. a 36. minutą potyczki. Najpierw Jasiński, a później dwukrotnie Błażej Korczyński zupełnie zaszokowali faworyta. Na nic zdał się finisz Rekordu okraszony bramkami Polaska. To outsider z Katowic okazał się sensacyjnym triumfatorem meczu wieńczącego pierwszą fazę zmagań w Futsal Ekstraklasie.

AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko-Biała 5-4 (0-2)
0-1 Polasek, 3 min.
0-2 Marek, 10 min.
1-2 Słonina, 24 min.
2-2 Jasiński, 26 min.
3-2 Jasiński, 34 min.
4-2 Korczyński, 35 min.
5-2 Korczyński, 36 min.