Wodarski: "Zdecydowały założenia taktyczne"

14.09.2015
„Niebieskie” odniosły w sobotę pierwszą w tym sezonie wygraną na superligowym parkiecie. Ruch pokonał Piotrcovię 24-19, a swojego zadowolenia po meczu nie krył trener chorzowianek, Adam Wodarski.
Norbert Barczyk/pressfocus.pl
„Kogo wyróżniłbym za ten mecz? Pewnie Lidkę Żakowską i Dominikę Montowską, ale tak naprawdę nie chcę nikogo wyróżniać. Cały zespół spisał się dobrze. Chcę pochwalić zawodniczki za to, że większość z nich spełniła założenia taktyczne, jakie mieliśmy przed meczem. Tego zabrakło w pierwszej kolejce, w Koszalinie. Musimy za wszelką cenę przestrzegać dyscypliny taktycznej. Jeżeli tak się stanie, będzie można myśleć o następnych zwycięstwach.” – podsumował szkoleniowiec KPR-u.

Najwięcej bramek dla „Niebieskich” rzuciła nowa rozgrywająca Ruchu, Lidia Żakowska: „Nie czuję się żadnym bohaterem, bo każda z dziewczyn dołożyła do wygranej swoje. Wiedziałyśmy, że ewentualne zwycięstwo będzie bardzo ważna. Choćby dlatego, by zyskać komfort psychiczny. Teraz czekają nas ciężkie wyjazdy  oraz mecz z Lublinem u siebie. Ale wiadomo – zagramy na maksa!”
źródło: sportslaski.pl/ruch-chorzow.pl
autor: Miłosz Karski

Przeczytaj również