Stawka III-ligowców do zmiany? Rozwój może nie zagrać w lidze

02.07.2019

Dzień po rozlosowaniu terminarza trzeciej grupy grupy III ligi wiele wskazuje na to, że skład uczestników tych rozgrywek w ostatniej chwili ulegnie zmianie. Do zmagań może bowiem nie przystąpić Rozwój Katowice.

Tomasz Błaszczyk/PressFocus

O tym, że przy Zgody poważnie zastanawiają się nad rozwiązaniem drużyny seniorów mówi się w kuluarach od kilku tygodni. Prawdopodobieństwo podjęcia tej decyzji wzrosło po spadku ze szczebla centralnego. Utrzymanie II ligi i sięgnięcie po pieniądze z Pro Junior System (Rozwój wygrał klasyfikację, ale z powodu degradacji nie otrzyma 1,1 miliona złotych nagrody) miały dać jedną z ważniejszych składowych dla budżetu klubu. A to właśnie finanse są główną przyczyną decyzji, która po długich rozmowach i poszukiwaniu innych rozwiązań lada moment przy Zgody może zostać "przyklepana".

Oficjalnego stanowiska klubu nie udało nam się dotychczas uzyskać. Wiadomo jednak, że drużyna, która zgodnie z pierwotnym planem miała rozpocząć treningi w poniedziałek wciąż nie spotkała się na wspólnych zajęciach. Brakuje również pełnego sztabu szkoleniowego. Z klubem rozstał się dotychczasowy pierwszy trener Michał Majsner (trafił do IV-ligowego Ruchu Radzionków), nie jest również jasna przyszłość pełniącego funkcję jego asystenta Tomasza Wróbla.
Katowiczanom na dziś brakuje również piłkarzy. Część z nich otrzymuje propozycje rozwiązania kontraktu, a już wcześniej z zespołu odeszli Mateusz Wrzesień, Rafał Kuliński, Bartosz Soliński, Michał Płonka, Przemysław Mońka, Damian Niedojad oraz Kamil Łączek. Kolejnym zawodnikiem, który wkrótce pożegna się z Katowicami może być m.in. Przemysław Gałecki. Co ciekawe, gdyby nawet Rozwój przystąpił do ligi, grałby pod nowym adresem. Zamiast na swoim stadionie katowiczanie - również ze względów oszczędnościowych - mieli rozgrywać mecze na obiektach Kolejarza Katowice.

W przypadku wycofania się z ligi przez Rozwój, do III ligi najprawdopodobniej zostałby dokooptowany MKS Kluczbork, czyli najwyżej klasyfikowany spadkowicz ubiegłego sezonu. W ekipie z Opolszczyzny na taki wariant są już przygotowani.

autor: ŁM

Przeczytaj również