Ruch po sąsiedzku. Transferowa wymiana między III-ligowcami?

17.01.2021

Trwają ruchy kadrowe w Bytomiu. Przedstawiciele pionu sportowego Polonii Bytom w ubiegłym tygodniu rozmawiali z działaczami Gwarka Tarnowskie Góry. Efektem może być spory ruch na piłkarskiej trasie między oboma miastami. 

Facebook/TS Gwarek Tarnowskie Góry

W minioną sobotę III-ligowa Polonia rozegrała dobre spotkanie z notowaną dwie klasy wyżej Odrą Opole. Na boisku Silesii w Miechowicach wygrali I-ligowcy, ale do przerwy warunki gry dyktowali podopieczni trenera Kamila Rakoczego. Fanów z Bytomia cieszy zapewne fakt, że od pierwszej gry kontrolnej z dobrej gry w barwach "Niebiesko-Czerwonych" pokazuje się nowy napastnik - Damian Celuch. W weekend asystował przy golu Filipa Żagiela, później podwyższył prowadzenie na 2:0. Dopiero gdy po zmianie stron w ekipie z Bytomia na boisku pojawili się zmiennicy i gracze testowani, do głosu doszli opolanie. Sygnał do odrabiania strat wysłał Adam Żak. Napastnik, który kilkanaście dni temu przeniósł się z Polonii do Odry, po końcowym gwizdku został uhonorowany pamiątkową koszulką 2-krotnych Mistrzów Polski. Humor miał tym lepszy, że z placu gry schodził w roli zwycięzcy - do siatki III-ligowca poza nim trafiali jeszcze Maciej Wróbel i Łukasz Winiarczyk.

Wśród graczy sprawdzanych przez trenera Rakoczego znaleźli się trenujący z zespołem od początku okresu przygotowawczego Szymon Gemborys i Kamil Bętkowski. Obaj zawodnicy dostaną jeszcze tydzień na udowodnienie swojej przydatności do zespołu wicelidera III-ligowej tabeli. Wiadomo, że wiosną w barwach Polonii nie zagra za to Dawid Gargasz. 24-letni golkiper najprawdopodobniej najbliższe miesiące spędzi na wypożyczeniu do IV-ligowej Szczakowianki Jaworzno.

Transfer czasowy czeka również dwójkę innych zawodników Polonii. Od poniedziałku z Gwarkiem Tarnowskie Góry będą trenować 22-letni Kacper Czajkowski i o dwa lata młodszy Tomasz Pośpiech. Dobre relacje między oboma klubami mogą tej zimy zaowocować jeszcze jednym transferem. Bytomianie, którzy testują u siebie wspomnianego już Bętkowskiego, pracują nad sprowadzeniem 27-letniego skrzydłowego, Sebastiana Pączko. O zakontraktowaniu jednego z najlepszych graczy tarnogórzan (24 ligowe gole od sezonu 2017/18) w Bytomiu myślą od wielu miesięcy, teraz sprawa nabiera jednak rumieńców. Jeśli Pączko trafi do Polonii, będzie to dla niego druga przygoda w ekipie "Niebiesko-Czerwonych. W sezonie 2015/16 rozegrał dla nich 21 spotkań na boiskach II ligi.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również