Piast w treningu. Już bez Sokołowskiego, ale z nowymi graczami 

07.01.2022

W dobrych nastrojach i stęsknieni za ligową rywalizacją spotkali się na pierwszych zajęciach piłkarze Piasta. Gliwiczanie jako jedni z pierwszych wznowili treningi po przerwie świąteczno-noworocznej, ale w najbliższych dniach nie będą próżnować. Już we wtorek wyjeżdżają bowiem na pierwsze zgrupowanie. 

Adam Starszyński/PressFocus

Gliwiczanie pierwsze zajęcia odbyli na boisku, ale co oczywiste trenerzy tempa nie forsowali. Były to wyłącznie zajęcia przygotowujące do kolejnych obciążeń. - Pierwszy trening był takim wprowadzeniem i przygotowaniem się do ciężkiej pracy, która nas czeka. Cieszę się, że wróciliśmy i wykonujemy naszą robotę. Czuję się bardzo dobrze, jestem wypoczęty, pełny sił i gotowy do działania - powiedział na oficjalnej stronie klubu Frantisek Plach, bramkarz gliwickiego Piasta. 

Na ulgowe potraktowanie gliwiczanie nie mają co liczyć. W najbliższych dniach graczy trenera Waldemara Fornalika czekają treningi na własnych obiektach oraz badania na katowickim AWF-ie. We wtorek gliwiczanie udadzą się na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, gdzie będą przebywać do soboty. Na koniec pierwszego obozu przewidziany jest sparing z LKS-em Goczałkowice Zdrój. W przyszły poniedziałek Piast wyleci do tureckiej Antalyi, gdzie rozegra trzy mecze kontrolne. 

Na pierwszym treningu gliwiczan pojawili się dwaj niedawno pozyskani piłkarze: Tihomir Kostadinov i Michał Kaput, zabrakło natomiast już Patryka Sokołowskiego, który jest piłkarzem Legii. Kostadinov pracował indywidualnie, nie było natomiast w ogóle z drużyną trzeciego z pozyskanych w grudniu piłkarzy - Rauno Sappinena, który do całej grupy piłkarzy dołączy w poniedziałek.  

Chociaż gliwiczanie na razie są najaktywniejsi na rynku transferowym, jeżeli chodzi o wzmocnienia, to na trzech transferach klub nie chce poprzestać. Mówi się o kolejnych piłkarzach, którzy mogą dołączyć do klubu, ale na pewno Piast już nie będzie spieszył się z finalizacją.  

Przed startem przygotowań nastąpiły zmiany nie tylko w kadrze drużyny, ale i w sztabie szkoleniowym. Nowym asystentem trenera Waldemara Fornalika został Zygmunt Biliński, analitykiem - Mateusz Sobota. - Nowy etap rozpatruję jako szansę i wyzwanie. Towarzyszy temu chęć pokazania się, wykonania dobrej pracy i wszystkiego, co trener będzie ode mnie oczekiwał. Jeśli chodzi o zakres moich zadań, to będę odpowiedzialny zarówno za analizę gry, jak również pracy w treningu - mówi nowy analityk Piasta Gliwice. Bliński pracował wcześniej w Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy, reprezentacji Polski kobiet oraz kadrze męskiej do lat 20, Sobota był natomiast członkiem sztabu Wisły Płock i Cracovii, prowadził też trzecioligową Lechię Tomaszów Mazowiecki. 

Pierwszy mecz ligowy gliwiczanie rozegrają 5 lutego. Tego dnia o godzinie 17:30 niebiesko-czerwoni podejmą na własnym stadionie Pogoń Szczecin.

autor: Tadeusz Danisz

Przeczytaj również