Multiszpil: 5 września

05.09.2015
Dziś zapraszamy Państwa na relację z sześciu wydarzeń sportowych. O 15:00 zaczniemy od wizyty w Bełchatowie, gdzie miejscowy GKS podejmie swojego imiennika z Katowic. Oprócz tego odwiedzimy między innymi Stalową Wolę, gdzie Stal zmierzy się z GKS-em Tychy, sprawdzimy jak sobie radzą piłkarze Rakowa, Nadwiślana, Polonii Bytom oraz... szczypiornistki Ruchu Chorzów. Będzie się działo! Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!
Łukasz Sobala/pressfocus.pl

20:55 Mecz w Pruszkowie dobiegł końca. Niestety Polonia poniosła w nim czwartą porażkę w swym siódmym występie na „drugim froncie”. Jak tak dalej pójdzie przygoda niebiesko-czerwonych z tym poziomem rozgrywkowym może potrwać zaledwie jeden sezon.

Znicz – Polonia 3-0 (2-0)

1-0 – Jędrych, 29 min. (karny)
2-0 – Banaszewski, 35 min.
3-0 – Machalski, 68 min. (wolny)

Znicz: Misztal – Niewulis (89. Górka), Jędrych, Mysiak, Kucharski – Stryjewski (76. Janiszewski), Danilczyk, Machalski, Banaszewski, Kaczmarek (67. Kopciński) – Kita (83. Wiśniewski).

Polonia: Michalak - Trznadel (43. Krzemień), Broniewicz, Malec, Kutarba – Mańkowski (73. Skrzypiński), Grube (62. Zalewski), Setlak, Lachowski, Michalik – Zieliński (58. Pączko).

Żółte kartki: Janiszewski, Machalski - Mańkowski, Malec

Sędziował: Szymon Lizak

20:46 Tylko kilka minut do końca. Wciąż 3-0. Honorowe trafienie mógł zaliczyć Michalik, lecz piłkę z linii bramkowej wybił defensor Znicza.

20:28 To może być po meczu. Piętnasty zespół tabeli, czyli Znicz prowadzi z szesnastym już 3-0. Machalski podwyższył prowadzenie pruszkowian uderzeniem z rzutu wolnego.

20:23 Trener Trzeciak wykorzystał już 3 zmiany. Oba zespoły mają swoje szanse na kolejne bramki, choć mecz nie jest na pewno oszałamiającym widowiskiem. Niestety wynik nadal bez zmian. Polonia przegrywa, a to oznacza, że szansa na opuszczenie strefy spadkowej drastycznie maleje.

20:15 Druga połowa już rozpoczęta. Oba zespoły bez zmian. Gracze gości z dwoma żółtymi kartkami na koncie (Mańkowski, Malec).

19:48 Po 45 minutach rywalizacji Polonia przegrywa ze Zniczem 0-2. Oby w drugiej połowie udało się jeszcze odmienić bytomianom losy tego spotkania.

19:39 Nie jest dobrze. 2-0 dla pruszkowian. Tym razem wyróżniający się od początku spotkania Banaszewski podwyższa prowadzenie Znicza.

19:37 No i niestety mamy bramkę dla Znicza. Jędrych zamienił na gola rzut karny podyktowany za faul na Kicie. Polonia szybko próbowała odpowiedzieć, lecz uderzenie Michalika o centymetry minęło słupek bramki gospodarzy.

19:16 W barwach Polonii niejako powtórny debiut zalicza właśnie Marcin Michalak. Golkiper, który miał niebagatelny wpływ na awans bytomian do 2 ligi wrócił teraz na Olimpijską, po tym jak nie załapał się do szerokiej kadry zabrzańskiego Górnika.

19:09 Mogło być 1-0 dla bytomian! Strzał Zielińskiego z trudem obronił teraz Misztal. Polonia gra wysokim pressingiem i gospodarze zupełnie nie radzą sobie z takim nastawieniem niebiesko-czerwonych.

18:55 Nie udało się natomiast wygrać dziś tyszanom. Podopieczni Kamila Kieresia wywiezli ostatecznie 1 punkt ze Stalowej Woli, po meczu zakończonym rezultatem 1-1.

18:53 W dwóch innych meczach z udziałem ekip z naszego regionu zanotowaliśmy dzisiaj dwa znaczące sukcesy. Raków zdecydowanie pogrążył zambrowską Olimpię, zwyciężając 5-2, Nadwiślan Góra natomiast wygrał 2-0 ważne spotkanie z Okocimskim na terenie rywala.

18:46 Za paręnaście minut początek rywalizacji Polonii w Pruszkowie. Oto składy zespołów:

Znicz: Misztal - Kucharski, Jędrych, Kaczmarek, Banaszewski, Niewulis, Stryjewski, Danilczyk, Mysiak, Machalski, Kita.

Polonia: Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec, Kutarba - Mańkowski, Grube, Setlak, Lachowski, Michalik - Zieliński.

18:38 Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już jesteśmy online. W między czasie "Niebieskie" przegrały niestety z AZS-em Koszalin 18-26. Rewelacyjne spotkanie rozegrała Katarzyna Kołodziejska, autorka 10-ciu bramek dla gospodyń spotkania.
O ostatecznej porażce Ruchu zadecydował sam początek drugiej połowy, kiedy to "Akademiczki" zdobyły aż 6 goli pod rząd. KPR odpowiedział celnym trafieniem dopiero po 9 minutach rywalizacji po zmianie stron.

17:38 I mamy koniec inauguracyjnej odsłony meczu w Koszalinie. KPR przegrywa póki co z Energą 9-14. Teraz przerwa i wracamy z naszą relacją.

17:33 Do końca pierwszej połowy już tylko cztery minuty. Rezultat to 13-9 dla AZS-u. Ale goście nie poddają się. Będą na pewno walczyć ambitnie, dopóki starczy sił.

17:28 11-7. Czas dla "Niebieskich".

17:25 Niedobrze - "Akademiczki" powiększają swą przewagę. Jest 10-7. Na parkiecie szaleje Kołodziejska, która była autorką ostatnich trzech trafień gospodyń.

17:20 Mamy 14 minutę konfrontacji. Miejscowe prowadzą 7-6, ale to bardzo wyrównane spotkanie. Faworytkami są koszalinianki, jednakże póki co nie widać tego na parkiecie. KPR prowadził nawet w pewnym momencie 5-3.

17:13 W drużynie trenera Wodarskiego debiutują, pozyskane przed sezonem, zawodniczki - Żakowska oraz Tracz. Trzecie nieznane nazwisko w składzie "Niebieskich" to Benducka, która jednak nowa w zespole "Niebieskich" nie jest. To po prostu Agnieszka Pieniowska po... zmianie stanu cywilnego.

17:08 W sezonie 2014/15 obydwa zespoły kończyły zmagania właśnie meczami między sobą. "Akademiczki" pokonały wówczas dwukrotnie Ruch i ostatecznie finiszowały na siódmym miejscu Superligi. O pozycję wyżej niż chorzowianki.

17:02 Tymczasem rozpoczął się pierwszy w tym sezonie mecz z udziałem szczypiornistek "Niebieskich". Podopieczne Adama Wodarskiego zaczynają rozgrywki w Koszalinie, występem przeciwko tamtejszej Enerdze AZS.

Oto jak prezentują się składy obydwu drużyn:

Energa AZS: Kowalczyk, Prudzienica, Wiercioch – Kalska, Michałów, Roszak, Stasiak, Budnicka, Trawczyńska, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka

KPR Ruch: Montowska, Ciesiółka, Krupa – Benducka, Jasinowska, M.Drażyk, Żakowska, Tracz, A.Drażyk, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk, Rodak, Beczek.

16:54 Koniec meczu. GieKSa po dramatycznej końcówce wygrywa 2-1

16:50 Koniec pierwszej połowy w Stalowej Woli. Do przerwy 1-1. Tyszanie mieli przewagę, ale póki co mamy remis.

16:50 Czerwona kartka dla Goncerza. GieKSa w 9. Kilka minut do końca!

16:44 GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!! Pielorz z dystansu i 2-1 dla Katowic!

16:38 GOL DLA GIEKSY! Kapitalnie znalazł się Burkhardt! 1-1 !!!

16:27 Ostatnia zmiana w GieKSie - Burkhardt za Trochima.

16:21 GOOOOOOOOOOL dla GKS! 1-1! Jest wyrównanie. Z rzutu rożnego Radzewicz dośrodkował wprost na głowę Tanżyny, który zdobywa swojego pierwszego gola w tyskim zespole
 16:19 Zmiana w GieKSie. Do gry wchodzą Szołtys i Januszkiewicz. Z boiska zeszli Ciechański i Szołtys

16:06 Gol dla Stali! 1-0! Koszmarny początek tyszan. Z dystansu uderzył Łanucha, a Florek nawet nie zareagował i piłka wpada do siatki.

16:03 Rozpoczęło się spotkanie w Stalowej Woli. Oto składu obydwu drużyn :

GKS Tychy:  Florek  - Górkiewicz,  Boczek, Tanżyna, Mączyński - Szczęsny,  Zganiacz, Bukowiec , Duda, Radzewicz - Grzeszczyk. Trener Kamil Kiereś.

Stal : Wietecha - Wawrzyński , Jabłoński , Kachniarz, Bartkiewicz, Łanucha, Kowalski, Mikołajczak , Bogacz, Giel, Oziębała. Trener Jaromir Wieprzęć.

16:03 rozpoczęła się druga połowa meczu w Bełchatowie.

15:46 Koniec pierwszej części spotkania w Bełchatowie. GieKSa przegrywa z miejscowymi 1-0 a na dodatek od 10 minuty gra w 10. Niestety wygląda na to, że  katowiczanie w tym sezonie będą walczyć o utrzymanie, a nie o awans.

15:33 Nieuznany gol Grzegorza Goncerza. Jak usłyszeliśmy od sędziego bocznego: "ręka i spalony".
 15:29 Gra Katowic to obraz nędzy i rozpaczy. Warto przypomnieć, że poprzednim razem, niecałe dwa lata temu GieKSa przegrała na tym stadionie 5-0, a przy stanie 1-0 Janusz Gancarczyk zobaczył... czerwoną kartkę. Po tamtym meczu pracę stracił trener katowiczan Rafał Górak. Czyżby historia dziś zatoczyła koło?

15:25 Strzał Rachwała pewnie broni Dobroliński

15:21 Pielorz z dystansu jednak wysoko ponad bramką gospodarzy.

15:14 GOL! Cóż za początek meczu w Bełchatowie! Seweryn Michalski strzela piękną bramkę z rzutu wolnego. Chwilę wcześniej Adrian Jurkowski otrzymał czerwoną kartkę i katowiczanie grają w 10. Bełchatów 1 - 0 Katowice

15:04 w Bełchatowie już grają! Skład GKS-u Katowice: Dobroliński - Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Czerwiński, Pielorz, Leimonas, Ciechański, Frańczak - Trochim, Goncerz

14:00 W Bełchatowie rywalizacja odbędzie się jedynie na trybunach. Meczu nie będą mogli zobaczyć kibice z Katowic, których obowiązuje kara pięciu meczów wyjazdowych.

19:00 - Znicz Pruszków - Polonia Bytom

13:55 Dziś zapraszamy Państwa na relację z siedmiu wydarzeń sportowych. Zaczniemy od wycieczki do Bełchatowa gdzie miejscowy GKS zmierzy się z…. GKS-em, tym z Katowic. Oprócz tego sprawdzimy co dzieje się w meczach z udziałem GKS-u Tychy, Rakowa, Nadwiślana, Polonii Bytom oraz piłkarek ręcznych chorzowskiego Ruchu. Zapraszamy!
autor: własne