Zagłębie - Górnik 33-34. Zawalili drugą połowę

04.03.2015
Górnik Zabrze miał szansę rozstrzygnąć awans do Final Four Pucharu Polski praktycznie już w pierwszym spotkaniu, jednak w końcówce Zagłębie Lubin odrobiło sporo bramek i choć przegrało, to zachowało szansę na awans.
Rafał Rusek/Pressfocus
Zaczęło się nieciekawie, bo w pierwszych minutach bramki rzucali tylko gospodarze. Górnik jednak rozkręcał się z każdą kolejną akcją, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie. Dobrze w tym fragmencie wyglądał Robert Orzechowski. Zabrzanie wygrywali nawet gry w osłabieniu, przez co do przerwy podopieczni trenera Patrika Liljestranda mieli aż sześć bramek przewagi.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataków i odrabiali stratę do Górnika. Mimo że zabrzanie w pewnym momencie mieli aż dziewięć trafień więcej, to jednak Zagłębie cały czas walczyło, by przed rewanżem odrobić jak największą liczbę bramek. Pod koniec meczu rzut karny sprokurował Michał Kubisztal, który dodatkowo powędrował na ławkę kar. W tym czasie lubinianie odrobili kolejne dwie bramki i przegrali tylko 33-34.

Szkoda roztrwonienia wysokiego prowadzenia, bo skromna wygrana oczywiście przybliżyła zabrzański zespół do awansu, ale sprawiła też, że w rewanżu lubinianie na pewno będą walczyć o odrobienie straty.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 33-34 (12-18)