Wodna piłka w Bielsku dla "Górali"

28.04.2017
Zespoły "marzące" o awansie do Ekstraklasy pojedynkowały się w Bielsku-Białej. Trudne boisko, kałuż na murawie nie brakowało, graczom Podbeskidzia i Miedzi Legnica nie ułatwiało walki o kluczowe punkty.
tspodbeskidzie.pl

Wyżej notowana w tabeli Miedź po minutach „sprawdzających”, w których wyróżniał się aktywny na skrzydle Łukasz Sierpina, objęła prowadzenie. Michał Stasiak pozostawiony przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego bez opieki otworzył wynik meczu. Chwilę wcześniej w podobnych okolicznościach Roberta Gumnego powstrzymał interweniujący Paweł Kapsa. Momentalnie gospodarze wyrównali. Michał Janota przyjął futbolówkę właściwie, potem uderzył precyzyjnie celując w okienko. Chwilę później mogło być 2:1. Strzelec gola wypatrzył dobrze ustawionego Nermina Haskicia, którego uderzenie obronił golkiper gości. W drugiej części premierowej odsłony gospodarze przejęli inicjatywę, ale swojej przewagi nie wykorzystali. Raz jeszcze we znaki defensywie zespołu z Legnicy dał się Sierpina. Efektowny rajd zakończył dograniem w pole karne, gdzie Haskić i Tomasz Podgórski powinni zachować się lepiej.

Tuż po zmianie stron w roli głównej wystąpił Rafał Leszczyński, który dwukrotnie interweniował poza polem karnym, przy pierwszej próbie skiksował, ale przyjezdni nie zdołali skorzystać z błędu golkipera Podbeskidzia. W 62. minucie zakotłowało się pod drugą bramką. Po dograniu Podgórskiego główkował Jozef Piacek, a następnie futbolówkę zmierzającą do celu wyekspediował Keon Daniel. Miedź odpowiedziała za sprawą Tomasza Midzierskiego, którego uderzenie obronił, wykazując się kunsztem, Leszczyński. W 76. minucie na boisku pojawił się Szymon Lewicki, który trzy minuty później rozstrzygnął losy pojedynku. Kapsę z bliska pokonał celnie główkując.

Tym samym "Górale" rozstrzygnęli na swoją korzyść, w trudnych warunkach, pojedynek z rywalem, do którego w tabeli zbliżyli się na odległość jednego "oczka". W Legnicy i Bielsku-Białej nadal będą walczyć o spełnienie marzeń. Do rozegrania pozostało sześć kolejek.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Miedź Legnica 2:1 (1:1)
0:1 - Stasiak, 13'
1:1 - Janota, 17'
2:1 - Lewicki, 79'

Podbeskidzie: Leszczyński – Gumny, Piacek, Magiera, Moskwik – Jaroch (65' Dolny), Podgórski (76' Lewicki), Hanzel, Janota (90+1' Sladek), Sierpina – Haskić

Miedź: Kapsa – Bartczak (12' Gorskie), Midzierski, Stasiak, Trifonov – Łobodziński (65' Bartkowiak), Rasak, Forsell, Keon Daniel, Marquitos (82' Garguła) – Vojtus