Turbokozak Mello

27.01.2018
Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu piłkarze Ruchu zmierzyli się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w którym po raz pierwszy wystąpiły nowe nabytki z zagranicy. Spotkanie było bardzo wyrównane i ostatecznie zakończyło się remisem 1:1.
Norbert Barczyk/Pressfocus
W porównaniu do pierwszego sparingowego spotkania Ruchu w 2018 roku, trener Rocha postanowił dziś postawić na swoją najmocniejszą jedenastkę, o czym świadczył powrót do składu Santiago Villafane i Nikołaja Bankowa. W zespole z Bielska-Białej znalazło się z kolei miejsce dla nowych nabytków, Greka Bougaidisa oraz Gruzina Gugi Palavandishviliego, a także dla testowanego od kilku dni Filipa Modelskiego.

W pierwszej połowie za wiele się nie działo, a do pewnego momentu kluczowym momentem spotkania był brutalny i niepotrzebny faul Bojana Markovicia na Pawle Tomczyku. W wyniku tego zdarzenia napastnik "Górali" musiał przedwcześnie opuścić boisko, a Serb został za to zagranie zasłużenie upomniany żółtą kartką. Właściwie do 45. minuty ciężko było odnotować jakąkolwiek groźną okazję bramkową, gdyż obie defensywy spisywały się dobrze i nie pozwalały pokazać się ofensywnym zawodnikom z najlepszej strony. Tuż przed końcem pierwszej połowy wynik został jednak otwarty przez Valerijsa Sabalę. Łotysz dopadł do ładnej, mierzonej piłki zagranej z linii obrony i pięknym lobem zaskoczył Nikołaja Bankowa.

W drugiej części gry działo się już zdecydowanie więcej, a obie drużyny dążyły do jak najszybszej zmiany wyniku. Już dwie minuty po wznowieniu spotkania przed znakomitą szansą stanął Miłosz Przybecki, jednak w pojedynku sam na sam lepszy okazał się Rafał Leszczyński. Zawodnicy z Chorzowa dążyli do wyrównania szczególnie za pomocą strzałów z dystansu, w czym prym wiódł prowadzony po przerwie Giacomo Mello. Argentyńczyk raz za razem zagrażał bramce "Górali", jednak w 84. minucie oddał tak mocny i precyzyjny strzał w okienko, że Leszczyńskiemu pozostało jedynie wyciągnąć piłkę z siatki.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

0:1 - Valerijs Sabala - 45'
1:1 - Giacomo Mello - 84'

Ruch: Bankow (46' Hrdlicka) - Villafane (59' Komarnicki), Kowalczyk (59' Kulejewski), Marković (59' Rutkowski), Kotus (34' Starzyński) - Przybecki (59' Słoma), Trojak (59' Zawal), Walski (46' Wojciechowski), Urbańczyk (59' Sikora), Posinković (46' Mello) - Majewski (59' Balicki). Trener: Juan Ramon Rocha

Podbeskidzie: Lech (46' Leszczyński) - Oleksy (46' Kolar), Bougaidis, Wiktorski (46' Gibas), Modelski - Sierpina (46' Iliev), Guga (46' Hanzel), Rakowski (46' Matuszczyk), Kozak (46' Gutowski) - Tomczyk (25' Chmiel), Sabala (46' Kostorz). Trener: Adam Nocoń

Żółte kartki: Marković (Ruch)