Tego dawno nie grali. Piast z efektownym zwycięstwem

26.01.2018
Przebywający na zgrupowaniu w Alicante Piast Gliwice wysoko wygrał z siódmą drużyną mołdawskiej ekstraklasy, FC Sfintul Gheorghe Suruceni.
piast-gliwice.eu
Przewaga Piasta nie podlegała dyskusji przez całe spotkanie. Gliwiczanie już po kilkunastu minutach gry prowadzili 2:0 po trafieniach Denisa Gojko i Michala Papadopulosa. Kilka minut przed przerwą prowadzenie podwyższył Konstantin Vassiljev. Mołdawianie co prawda po chwili odpowiedzieli golem, ale to było wszystko, na co ich było stać w starciu ze śląską drużyną.

W drugiej połowie z dobrej strony pokazał się Karol Angielski, który dwa razy skierował piłkę do siatki. Między pierwszym a drugim trafieniem napastnika bramkę dołożył też Łukasz Krakowczyk. W poniedziałek podopiecznych trenera Waldemara Fornalika czeka znacznie trudniejsze zadanie - gliwiczanie zagrają z CSKA Moskwa.

Piast Gliwice - FC Sfintul Gheorghe Suruceni 6:1 (3:1)
1:0 - Gojko, 8'
2:0 - Papadopulos, 19'
3:0 - Vassiljev, 39'
3:1 - Cebotari, 41'
4:1 - Angielski, 52'
5:1 - Krakowczyk, 59'
6:1 - Angielski, 67'

Piast: Dybowski (46' Szmatuła) - Konczkowski (46' Budzik), Pietrowski (30' Czerwiński), Korun (75' Konczkowski), Rugasević (30' Jagiełło) - Hateley (60' Rugasević), Vassiljev (60' Pietrowski) - Valencia (30' Zivec), Badia (60' Valencia), Gojko (46' Krakowczyk) - Papadopulos (46' Angielski).

Sfintul: Railean (63' Burac) - Spirlicenco, Erhan, Tiscul, Rassulov (63' Tofan), Istrati, Plamadeala, Suvorov (74' Botnaru), Agnero (55' Calaras), Ghecev (23' Cebotari), Maxim.