Świetny mecz Piszczka, coraz więcej minut Milika

20.02.2017
To był weekend Łukasza Piszczka! Polski obrońca brał udział we wszystkich trzech bramkach Borussii Dortmund z VfL Wolfsburg. Wpadka bez konsekwencji AS Monaco Kamila Glika, coraz dłużej gra Arkadiusz Milik.
Norbert Barczyk/Press Focus
Borussia Dortmund wygrała z VfL Wolfsburg 3:0, a bohaterem spotkania został Łukasz Piszczek. Obrońca najpierw tak zagrał przed bramkę rywala, że Jeffrey Bruma wpakował piłkę do własnej bramki, a na początku drugiej połowy zawodnik sam pokonał Diego Benaglio. 10 minut później wynik ustalił Ousmane Dembele po zagraniu polskiego defensora, który grał przez całe spotkanie. Prawy obrońca BVB został wyróżniony przez niemieckich dziennikarzy, którzy wystawiali mu najwyższe możliwe noty. Piszczek w tym sezonie zdobył już pięć goli i jest drugim strzelcem swojej drużyny.

Kwadrans grał inny Polak, Jakub Błaszczykowski, który przed spotkaniem został bardzo miło przywitany przez kibiców i władze klubu z Dortmundu. Borussia awansowała na trzecie miejsce w tabeli i do pierwszego Bayernu Monachium traci 13 punktów. 90 minut zaliczył także Paweł Olkowski z FC Koeln. Jego drużyna zremisowała u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen i zajmuje siódme miejsce w tabeli, z 17-punktową stratą do lidera.

Pierwszą pozycję w Ligue 1 dalej okupuje AS Monaco, które jednak w ten weekend zaliczyło wpadkę - remis z przedostatnią drużyną, Bastią. Nie miało to wpływu na przewagę nad wiceliderem, bo PSG również podzieliło się punktami, z Toulouse. Kamil Glik zanotował pełny występ. Jego drużyna wciąż ma trzy "oczka" przewagi nad paryżanami.

Empoli z Łukaszem Skorupskim w bramce zanotowało kolejną porażkę. Tym razem 17. drużyna Serie A przegrała u siebie z Lazio Rzym. Dla polskiego bramkarza był to czwarty z rzędu mecz bez czystego konta. Przewaga nad strefą spadkową wciąż jest jednak bezpieczna i wynosi osiem punktów. Znacznie lepiej radzi sobie SSC Napoli, które wygrało na wyjeździe z Chievo Verona 3:1. Jedną z bramek dla gości zdobył Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 71. minucie. Był to dla niego drugi występ po wyleczeniu kontuzji. Ekipa z Neapolu zajmuje trzecie miejsce. Ma dwa "oczka" straty do AS Roma i dziewięć do Juventusu Turyn.